Birželio 26 d. E. ir L. Matuzevičių memorialiniame muziejuje (Pasvalio r.) buvo tradicinė poezijos šventė ,,Krinčino verdenės“. Jau 27-ąją šventę rengė Pasvalio krašto muziejus, literatų klubas ,,Užuovėja”. Šventė vyko muziejaus Atminimo sode, atidarant uždegtas šventinis aukuras.

Krinčine sulaukė svečių iš gretimų rajonų. Gausiausia buvo atstovaujamas Panevėžio miestas ir rajonas. Vyko vos ne trisdešimt poezijos mėgėjų. Pirmiausia jie sustojo Krinčino centre, parymojo prie Vytauto Didžiojo ąžuolo, kurį 1930 m. pasodino poetų tėvas vaistininkas Vilius Matuzevičius. Pasigrožėjo medžio skulptūromis. Valandėlei sustojo prie atminties ženklo, pastatyto prie rūsio, kur buvo kalinami ir kankinami žmonės. Aplankė akmenį, skirtą kunigui poetui Antanui Vienažindžiui. Pasigėrėjo beskubančia veržlia Verdenės tėkme. Pasidžiaugė Matuzevičių sodo medžiu teikiama vėsa, apžiūrėjo muziejų.

Renginio metu prisimintas poeto Vytauto Mačernio 100-metis. Apie šio poeto kūrybą kalbėjo poetas ir vertėjas Tomas Taškauskas. Literatai iš Biržų, Joniškio, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio ir Pasvalio rajonų skaitė V. Mačernio ir savo kūrybos eiles. Sode ant lino staltiesėm užtiestų stalų susidomėjimą kėlė Onos Striškienės keramikos darbų paroda. Ji mielai dalijosi balto ir rudojo molio lipdymo, degimo, dekoravimo, glazūravimo paslaptimis. Buvo galima juos ne tik apžiūrėti, bet ir liesti, kilnoti. Čia buvo ir šv. Kazimiero skulptūrėlė, pabuvojusi Vilniaus arkikatedroje bazilikoje parodoje, laimėjusi šių metų konkurse suaugusiųjų grupėje I-ąją vietą. Kūrėja daug savo keramikinių darbelių padovanojo draugams ir nuoširdžiai besidomėjusiems asmenims. Net mažąją Tomą Taškauskaitę apdovanojo poezijos paukštės medaliu.

Visi šventės dalyviai apdovanoti lankstinukais apie Krinčiną, Leonardą ir Eugenijų Matuzevičius, Dovanotas klubo vadovės Reginos Grubinskienės parengtas laikraštėlio „Užuovėja“ penkioliktas numeris. Po to visi buvo pakviesti pasivaišinti ir pabendrauti.


Ona Striškienė, Paįstrys, Panevėžio r.

image_print