Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio kieme birželio 26 d. įvyko kraštiečių šventė „Sugrįžk per Petrines“. Renginys surengtas laimėjus Panevėžio rajono 2016–2023 m. vietos plėtros strategijos ir Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro lėšomis finansuojamą projektą „Bernatonių krašto tradicijų ir vertybių puoselėjimas“.

Kraštiečių susitikimų tradicija Bernatonių kaime baigia sunykti, todėl nuspręsta šią tradiciją atgaivinti. Anksčiau kraštiečių susitikimai Bernatonių krašte buvo švenčiami birželio pabaigoje per Petro vardines, todėl ir pasirinkome šią datą. Paskutinis susitikimas buvo suorganizuotas daugiau kaip prieš dešimt metų.

Kraštiečių šventėje įvyko nuotaikingas koncertas, kuriame muzikinę programą atliko linksmos muzikėlės grupė iš Gargždų „Pečius griūn“ bei šokėjų kolektyvai iš Pasvalio r. Joniškėlio skyriaus Švobiškio kaimo bei Paįstrio kultūros centro Piniavos padalinio moterų vokalinis ansamblis „Svaja“. „Abrūsėlio“ šokėjai atliko daug linksmų šokių, o gražiosios „Smilgos“ šokėjos stebino rūbų įvairove ir elegantiškais šokiais. Vokalinio ansamblio  dainininkės savo dainom suvirpino ne vieno žiūrovo širdį. Mažuosius šventės dalyvius linksmino burbulų šou, balionų lankstymas, veidukų piešimas ir žaisminga šokių programa.

Šventės metu buvo pagerbti kraštui nusipelnę žmonės, jiems įteikta 10 padėkų už Bernatonių krašto tradicijų ir vertybių puoselėjimą. Padėkas įteikė Bernatonių kraštiečių klubo prezidentas Algirdas Šomka.

Šventė „Sugrįžk per Petrines“ nepaliko abejingų, visi džiaugėsi, kad vėl susitiko, šypsojosi vieni kitiems, išsakė daug gražių žodžių. Pasak kraštietės Dianos Petrauskienės, šventė buvo tikra atgaiva sielai.


Giedrė Rameikienė, Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė                                                            

image_print