Dažniausiai užduodami klausimai

Kur rasti siuksliu isvezimo grafikus. Kurie buvo zadami nuo lapkricio 21d.

Grafikus galima rasti Panevėžio savivaldybės tinklapyje aplinkosaugos skiltyje (Meniu>Veiklos sritys>Aplinkosauga).


Įsigijau sklypą. Sklype yra tvenkinio pakrantė, kurią norėčiau sutvarkyti. Pakrantė apaugusi krūmais, žolėmis, gausu švendrų. pakrantėje auga keletas alksnių. Norėjau pasiteirauti dėl leidimo išpjauti krūmus ir žoles, taip pat kokius augalus turėčiau išsaugoti

Norint daryti minėtus darbus reikia laikytis norminio dokumento reikalavimų: Lietuvos Respublikos aplinkos ministo 2014 m. gruodžio 16 d. įsakymas Nr. D1-1038 „Dėl paviršinių vandens telkinių tvarkymo reikalavimų aprašo patvirtinimo“ (galiojanti suvestinė redakcija (nuo 2021-05-01) – https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/0752156086b511e481c9c95e73113964/asr)


Kaip gauti leidimą dėl eglės nupjovimo sodų bendrijoje? Eglės šakos pradėjusios ruduoti, yra netoli laidų ir namelio.

Jei medis auga privačioje mėgėjų sodo žemėje, ne sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklype, ne riboje su tuo sklypu, ne vandens telkinio apsauginėje juostoje, ne kurorto zonoje – leidimas nereikalingas.


Laba diena, Nuosavo namo sklype auga eglės, skersmuo prie žemės iki 20cm. Ar reikalingas leidimas keletos tokių eglių nukirtimui?

Pateiktos informacijos nepakanka atsakymui pateikti. Reikalinga žinoti sklypo paskirtį ir vietą (ant vandens telkinio kranto  ir pan.).


Laba diena, norejome gauti išsamesnės informacijos, kokiu tikslu Sodų bendrijoje “Diemedis”, esančioje Janališkių kaime, nuo pylimo net ir sodų pusėje buvo iškirsti visi suaugę medžiai bei sodų bendrijos žmonių augintos bei prižiūrėtos pušys, beržai bei kiti augalai. Ar tai ES lėšų įsisavinimas?? Jei taip, kokie darbai bus atliekami, kad suauge medžiai bei augalai jiems trukdė.

Informuojame, kad Panevėžio rajono savivaldybės administracija šiuo metu  Janališkių ir Daukniškių kaimuose įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą „Potvynių rizikos valdymas Panevėžio rajone“, kuriuo numatyta  suremontuoti  dalį polderinės sistemos minėtuose kaimuose. Medžių ir krūmų šalinimas nuo polderių ( apsauginių pylimų ) yra vienas iš darbų.

Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai, kad apsauginiai pylimai yra inžineriniai statiniai, kurių šlaituose ir ant jų viršaus negali būti jokių medžių ir krūmų. Vadovaujantis LR Vyrausybės nustatytais kriterijais,  ant pylimų augantys želdiniai nepriskiriami saugotiniems, todė jų kirtimui leidimai nereikalingi.


Sveiki, nusipirkus namo buvusiu šeimininkų buvo palikta apie 15 kub, šiaudų spalių ir seno išdegusio mėšlo, norėjau jas tvarkingai išvežti į sąvartyną bet, susisiekus su PRATC informavo, kad tokio tipo atliekų nepriimą, kur galėčiau šias atliekas išvežti ir priduoti sutvarkymu?

Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro nepavojingų atliekų sąvartynas už nustatytą kainą priima spalius ( kaip statybinių izoliacinių medžiagų atliekas). Šiaudų  ir mėšlo  Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro nepavojingų atliekų sąvartynas neturi leidimo.  Šiaudus siūlome kompostuoti , o mėšlą panaudoti laukų tręšimui.


Sveiki, Ar ilgai dar bus tvarkomos Dembavoje šiukšlių surinkimo aikštėlės prie daugiabučių namų. Gal tvarkymo darbams yra numatytas terminas. Bendrijos nori sutvarkyti aplinka. Juokingi tvarkymo tempai. Jokios informacijos.

Laba diena. Panevėžio rajone projektą „Kominalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ įgyvendina UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras. Darbus atlieka UAB „Gerbusta“. UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras informavo, kad Dembavos kaime atliekų surinkimo aikšteles rangovas numato baigti įrengti iki š. m. gegužės 15 d.


Užduokite savo klausimą

    Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-19 16:05