Dažniausiai užduodami klausimai

Laba diena, noreciau paprasyti suteikti informacija apie lauko prekyba uogomis Velzio k. Kuriose vietose galima ir t.t.

Vykdyti prekybą galima šiose Velžio k. esančiose viešosiose vietose:

  1. Aikštelė prieš gyvenamąjį namą (Žemdirbių g. 8, Velžio k.);
  2. Aikštelė prieš gyvenamąjį namą (Žemdirbių g. 4, Velžio k.);
  3. Aikštelė prie Velžio bendruomenės pastato (Alantos g. 38, Velžio k.);
  4. Aikštelė prie Nevėžio upės (Velžio k.).

Laba diena, Norėčiau pasiklausti, ar yra galimybė gauti paramą vaikų žaidimo aikštelės įrengimui – atnaujinimui. Šiuo klausimu domisi namo bendrija esanti Velžyje.

  • 2012 m. liepos 1 d. įsigaliojo Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo nauja redakcija. Įsigaliojusio įstatymo 27 straipsnis numato, kad savivaldybių finansinė parama bendrijų steigimui ir veiklai gali būti teikiama per savivaldybių patvirtintas rėmimo programas, taip pat kitas programas, finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų. Kadangi jau daugelį metų savivaldybėje nėra gauta daugiabučių namų bendrijų prašymų dėl finansinės paramos, atitinkama rėmimo programa nėra formuojama. Kita vertus, netgi gavus prašymus, dėl ribotų savivaldybės biudžeto finansinių galimybių prioritetai būtų teikiami ne daugiabučių namų aplinkai tvarkyti ar vaikų žaidimų aikštelėms įrengti, bet bendrijų dalyvavimui renovacijos procese skatinti, pastatų ir jų inžinerinės įrangos avarinei būklei likviduoti;
  • Panevėžio rajono savivaldybės tarybos 2016 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. T-56 patvirtintas Kaimo bendruomenių, religinių bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų programų rėmimo tvarkos aprašas. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl lėšų skyrimo rengia Apskaitos skyrius.
  • 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje labai sugriežtinti vaikų aikštelių įrengimo, naudojimo ir priežiūros reikalavimai. Bendrija, norinti įrengti naują vaikų žaidimo aikštelę, visų pirma privalo susipažinti su naująja higienos norma ir įsitikinti, kad galės užtikrinti tinkamą aikštelės naudojimą ir priežiūrą.


Laba diena, statausi namą Ventos g. Molainių k., Panevėžio raj. Didžioji dalis gatvės yra asfaltuota, tik dalis apie 80 m ne. Kokia galimybė gauti Europos sąjungos finansavimą likusiai daliai asfaltuoti? Kur kreiptis del paraiškos teikimo?

Prašymą dėl likusios Ventos g. dalies Molainių k. asfaltavimo turėtumėte pateikti Panevėžio seniūnijos seniūnui.  Sprendimui asfaltuoti Ventos g. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis turi pritarti Panevėžio seniūnijos bendruomenių taryba, patvirtinti Panevėžio rajono savivaldybės taryba.


Užduokite savo klausimą


    Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-19 16:05