Liepos 1–8 dienomis penkiolikos jaunų žmonių grupė iš Ukrainos Poltavos regiono, drauge su kita tiek iš Lietuvos kūrė ir tvirtino dviejų šalių kultūros saitus projekto „Kultūrinis dialogas jaunimui“ vasaros stovykloje.

Visa kruopščiai suplanuotų intensyvių kūrybinių veiklų savaitė prabėgo lyg viena diena: jaunuoliai stebino savo žingeidumu pajusti kuo daugiau bendrystės, atverti pasaulėžiūrą, kurioje telpa  muzikos, dailės, amatų, kulinarinio ir kultūros paveldo, choreografijos, kūno kultūros bei patriotizmo ugdymas.

Stovyklos vadovai bei ekspertai iš Lietuvos, Ukrainos bei Nyderlandų, dalydamiesi savo žiniomis su Ukrainos bei Lietuvos jaunimu stebėjosi, kaip entuziastingai jie mokosi ne tik specifinių dalykų, bet ir lavina tarpusavio bendravimo įgūdžius, tampa kur kas imlesni gaunamai informacijai, tolerantiškesni kitokiam požiūriui. Jaunimo diskusiją apie socialiai aktyvias laisvalaikio iniciatyvas „Live Aid“ moderavo ir vedė žinomas visuomenininkas, dainų autorius ir režisierius Remigijus Ruokis.

Suplanuotos projekto veiklos bei susitikimai vyko Panevėžio rajone – Upytės tradicinių amatų centre, Ramygalos atvirame jaunimo centre, Bistrampolio dvare, Krekenavos regioniniame parke, stovyklautojai lankėsi Panevėžio dailės galerijoje, Anykščių menų inkubatoriuje ir kituose kultūrinį  dviejų šalių jaunimo dialogą skatinančiuose objektuose.

Dalyviai džiaugėsi šilta, draugiška ir smagia atmosfera, o iš stovyklos išvyko spindinčiomis iš laimės akimis žadėdami kurti ir brandinti idėjas naujiems susitikimams. Šis projektas – galimybė jauniems žmonėms po taikiu dangum užmegzti glaudžius tarpusavio ryšius, turinčius potencialą ateityje vystytis ir kitose gyvenimo srityse.

Projekto dalyviais atsakingai rūpinosi keturi stovyklos vadovai – Olha Aheieva ir Mariia Bilko iš Poltavos regiono vaikų ir jaunimo visuomeninės organizacijos „Століття краси“ bei Remigijus Vilys ir Augustas Gudas iš Panevėžio rajono savivaldybės.

Projekto vykdytojas – Panevėžio rajono savivaldybė, projekto partneris – Poltavos regiono vaikų ir jaunimo visuomeninė organizacija „Століття краси“.

Projektas įgyvendintas Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainų tarybos bei Panevėžio rajono savivaldybės lėšomis.


Miglė Bražėnienė, projekto koordinatorė, Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja

Nuotraukose – projekto dalyvių stovyklos akimirkos.

,

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023-07-17 11:23

image_print