Panevėžio rajono gyventojų požiūris į aplinkosaugą kasmet tampa sąmoningesnis. Jau trečius metus iš eilės vykstančiame „Atliekų kultūros“ egzamine, Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro duomenimis, šiemet dalyvavo rekordinis Panevėžio rajono gyventojų skaičius – 238. Pernai tokių buvo 41.

Egzamino dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: 1–4 klasių, 5–10 klasių moksleiviai bei 11 klasių moksleiviai ir vyresni. Pradinukams reikėjo atsakyti į 15, vyresniesiems – į 20 klausimų, susijusių su atliekų tvarkymu, rūšiavimą ir jų perdirbimu. Egzaminas vyko nuotoliniu būdu.

Trys geriausias žinias pademonstravusios suaugusios Panevėžio rajono gyventojos – Dovilė Šablinskienė, Ugnė Užtupienė ir Elena Oldenburg.

Į pirmąjį savo amžiaus grupės moksleivių trejetuką pateko Dembavos progimnazijos mokinės Gabrielė Kulikauskaitė ir Emilija Vasiliauskytė, teisingai atsakiusios net į 19 klausimų iš 20-ies ir Vaida Tamošiūnaitė, nesuklydusi 18 kartų.

Puikias žinias pademonstravo Piniavos mokyklos-darželio ketvirtokai Urtė Martickaitė ir Martynas Kviklys.

Kasmet į pirmaujančiųjų gretas patenka Paliūniškio pagrindinės mokyklos 3 klasės mokinys Simas Stasiūnas, šiemet teisingai atsakęs į 13 klausimų iš 15-os.

Geriausiai pasirodžiusieji, priklausomai nuo teisingų atsakymų skaičiaus, apdovanoti „Pažengusiojo“, „Žinovo“ arba „Eksperto“ diplomais.

Tie, kurie dalyvavo, bet diplomų negavo, taip pat laimėjo – jie praturtėjo žiniomis,  labai reikalingomis tausojant mūsų Žemę.

Tapo tradicija, kad Panevėžio rajono savivaldybė, remdama aplinkosaugos iniciatyvas propaguojantį renginį ir skatindama dalyvių aktyvumą, įsteigia prizus geriausias žinias pademonstravusiems savo rajono atstovams.

Šiandien Savivaldybėje Paliūniškio pagrindinės mokyklos klasės mokiniui S. Stasiūnui prizą įteikė Architektūros skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Motiejauskas. Kitiems moksleiviams dovanėlės nuvežtos į mokyklas.

Taip pat apdovanota suaugusiųjų grupėje antrą vietą užėmusi D. Šablinskienė. Kviečiame atvykti į savivaldybę  pelnytų prizų  pasiimti U. Užtupienę ir E. Oldenburg.

Tie, kurie egzamine nedalyvavo, pasitikrinti savo žinias aplinkosaugos, klimato kaitos, atliekų rūšiavimo temomis gali ir dabar. Adresu https://egzaminas.atliekukultura.lt/archyvas/ pateikti visi šių metų „Atliekų kultūros“ klausimai.

Akcijos iniciatorius – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras. Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Tarp projekto partnerių – ir  Panevėžio regioninis atliekų tvarkymo centras.


Savivaldybės informacija

image_print