Šiandien LR Seimo plenariniame posėdyje vyko diskusija „Šiuolaikinė mokykla. Ant kokių vertybinių pamatų ketiname ją statyti?“ Seimo narės Guodos Burokienės iniciatyva regiono mokyklų vietą Tūkstantmečio mokyklų žemėlapyje apžvelgė Panevėžio rajono švietimo įstaigoms atstovaujanti Panevėžio r. Raguvos gimnazijos direktorė Asta Sakalauskienė.

Gimnazijos direktorė pasidalino nuogąstavimais dėl to, kas nepasakoma apie regiono mokyklas ir jų vietą šioje programoje.

„Jei programos nauda bus matuojama tik aritmetiniais skaičiais, Tūkstantmečio mokyklos statusas bus suteiktas tik didelėms didmiesčių ir priemiesčių mokykloms. Realus pavyzdys – iš Panevėžio rajone šiuo metu veikiančių 7 gimnazijų būtų palikta tik viena, priemiestinė, kurią lanko ir miesto vaikai, ir kuri jau dabar yra perpildyta. Tad kur mokysis kiti vaikai?“ – kalbėjo A. Sakalauskienė.

Gimnazijos direktorė programos kūrėjams siūlė jautriau vertinti regionų gimnazijas ir jų specifiką. Siūloma, nustatant, kurioms mokykloms reikia padėti, įvesti kokybinius kriterijus – atsižvelgti į poveikį vaikų sveikatai, patirtį, vadovo kompetencijas.


Savivaldybės informacija

image_print