Panevėžio rajono savivaldybėje eksponuojami vieno žymiausių Panevėžio krašto dailininkų ir dailės pedagogo Kazimiero Naruševičiaus darbai.

K. Naruševičiaus (1920–2004) gyvenimo kelias, prasidėjęs Panevėžio rajone  Dūdorių kaime (Ramygalos sen.), tęsėsi Rėklių pradinėje mokykloje (Panevėžio r.), Panevėžio berniukų gimnazijoje,  Vilniaus dailės akademijoje.

Visa šio aukšto lygio menininko, neeilinių gabumų pedagogo veikla buvo susijusi su daile ir Panevėžiu. Pagrindinis jo kūrybos žanras – peizažas. Menininkas tapė Lietuvos miestelius. Buvo daugelio dailininkų pirmuoju mokytoju. Dailininkas parašė per 100 straipsnių, propaguojančių Lietuvos ir pasaulio dailę, parodų recenzijas. Daugelį metų  buvo  Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininku. 1999 m. jis buvo išrinktas  Panevėžio miesto garbės piliečiu.

Istorikė Joana Viga Čiplytė, išleidusi apie knygą apie J. Naruševičių, teigė: „Tai, kad aukšto lygio menininkas, neeilinių gabumų pedagogas, kūrybingas žmogus gyveno, dirbo ir kūrė Panevėžyje, – tikra dovana miestui ir visam kraštui.“

Šio talentingo menininko darbais puošėsi ir Panevėžio rajono savivaldybės viešoji bei kaimo bibliotekos. Minint rajono bibliotekos 70-ąsias metines, nuspręsta surinkti dailininko darbus ir surengti parodą, taip pagerbiant ir neseniai buvusį kūrėjo 100-metį. Paroda eksponuojama Savivaldybės administracijos II aukšte fojė.


Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacia

image_print