Pastaraisiais metais nemažai svarių apdovanojimų pelnantis Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras džiaugiasi dar vienu gražiu įvertinimu. Miežiškėnai tapo XXV Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ laureatais.

Kas dvejus metus Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos organizuojami „Atspindžiai“ – didžiausias mėgėjų teatro žanro plėtrą skatinantis renginys. Jame kaskart dalyvauja per 100 pajėgiausių šalies suaugusiųjų teatrų su naujausiais skirtingų žanrų ir stilių spektakliais.

Pernai prasidėję ir tik dabar finalinį etapą pasiekę pastarieji „Atspindžiai“ buvo netradiciniai. Praėjusiais metais vykusiame pirmajame apžiūros ture spektaklius sėkmingai parodė 115 Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų. Tačiau antrąjį turą teko rengti neįprastą, vertinimo komisija 66 atrinktų teatrų spektaklius pamatė tik nufilmuotus, įrašytus. O trečiasis, baigiamasis, turas buvo ilgai atidėliojamas, ne kartą perkeltas ir Birštono kultūros centre įvyko tik šiemet.

Įvertinus teatrų sukurtus spektaklius, ryškiausių ir meniškiausių darbų kūrėjams suteikti laureatų titulai. Į baigiamąją šventę pakviesti vos devyni šių vardų nusipelnę teatrai. Be miežiškėnų, spektaklius pristatė Anykščių, Telšių, Rokiškio, Raseinių, Palangos, Birštono, Lekėčių (Šakių r.), Matuizų (Varėnos r.) teatrai.

Miežiškių mėgėjų teatro spektaklis „Kaip visi žmonės“ (scenarijaus autorė ir režisierė Jurga Švagždienė) sulaukė gausybės šventėje dalyvavusių teatro ekspertų ir kolegų komplimentų, pagyrų už savitumą, originalumą, muzikalumą, paskatinimų nesustoti, kurti, imtis naujų darbų.

Miežiškių teatro žmonėms svarus įvertinimas suteikė daug džiaugsmo. Juo labiau, kad šiųmetis „Atspindžių“ laureato diplomas ir statulėlė – jau trečias toks įvertinimas. Kiek kartų dalyvauta didžiojoje Lietuvos teatrų šventėje, tiek kartų sulaukta aukščiausių įvertinimų.


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

image_print