Raguvoje tęsiamas „Erasmus+“ KA2 projektas ,,Teisės“, kurio veiklas Lietuvoje koordinuoja Panevėžio rajono švietimo centras. Raguvos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijos ,,Šypsena“ aktoriai bendradarbiauja su Trečiojo amžiaus universiteto klausytojomis, buvusiomis mokytojomis Irena ir Valentina.

Susitikimo metu Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) Raguvos fakulteto dekanė Irena nuosekliai pristatė projekto tikslus ir veiklas, o buvusi istorijos mokytoja Valentina pakvietė diskutuoti apie esmines teises. Diskutuodami jaunieji teatro studijos aktoriai įrodė, kad žino ir supranta savo teises, jie akcentavo, kad teisių suvokimas  labai reikšmingas kiekvieno žmogaus gyvenime.

Konkrečios teisės bus aptariamos analizuojant pasakas ,,Kuršiukas“, „Pinokis“ bei romano  „Don Kichotas“ ištraukas, gilinantis į personažų charakterius bei kuriant spektaklius. Raguvos kultūros centras pradeda veiklas, susijusias su pasaka „Kuršiukas“. Jaunimui buvo įdomu susipažinti su spektaklio scenarijumi bei išmokti valdyti lėles. Projekto „Teisės“ koordinatorė Jurgita Vaitiekūnienė džiaugiasi, kad teatro studijos ,,Šypsena“ vadovė Ina Kuodienė profesionaliai vadovaudama kolektyvui išradingai įsiliejo į projekto veiklas, o TAU klausytojos Irena ir Valentina pasiremdamos savo patirtimi bei taikydamos inovatyvius pedagoginius metodus padeda jaunimui suprasti žmogaus teisių reikšmę.

Kviečiame apsilankyti projekto svetainėje: https://www.rights-project.eu/lt/.

Projektas ,,Teisės. Aktyvus pilietiškumas ir pagyvenusių žmonių vaidmuo visuomenėje“, Nr. visuomenėje 2019-1-IT02-KA204-063346  (angl. „Rights. active citizenship and the role of the elderly in society“ finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Panevėžio rajono švietimo centro informacija

 

image_print