Panevėžio rajono savivaldybė tęsia tarptautinio bendradarbiavimo partnerių ukrainiečių rėmimą.

Šiandien vykusiame posėdyje Savivaldybės taryba priėmė sprendimą skirti 10 tūkst. Eur vertės humanitarinę pagalbą Ukrainos Respublikos Radechivo savivaldybei iš šių metų Panevėžio rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Už šias lėšas planuojama nupirkti 20 vnt. generatorių.

Sprendimas priimtas atsižvelgiant į gautą Radechivo savivaldybės prašymą suteikti humanitarinę pagalbą.

Tai jau ne pirmas kartas, kai karo kankinamai šaliai teikiama pagalba. Sausio mėnesį Radechivo savivaldybei išsiųsta 200 vnt. miegmaišių siunta. Jiems įsigyti Panevėžio rajono savivaldybės taryba iš 2023 m. Savivaldybės biudžeto skyrė 10 tūkst. eurų. Nugabenti šilti miegmaišiai palengvino ukrainiečiams iškęsti žiemos šalčius.

Praėjusių metų rudenį bendradarbiavimo partneriams skirta 20 tūkstančių Eur vertės humanitarinė pagalba. Už šias lėšas nupirkta ir į Ukrainą nugabenta beveik 1 tūkst. užveržiamųjų raiščių–turniketų ir 100 vnt. miegmaišių.

Panevėžio rajono savivaldybė bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos Respublikos Radechivo savivaldybe pasirašė 2023 m. liepos mėnesį.

Bendradarbiavimas su Ukraina vyksta ne tik teikiant humanitarinę pagalbą, bet ir gyvuose susitikimuose.

2024 m. gegužės 24–27 d. Savivaldybės tarybos nariai Algimantas Birbilas ir Kazimieras Algirdas Budrys vyks į Ukrainą dalyvauti susitikimuose su Radechivo savivaldybės vadovais ir bendruomene plėtojant bendradarbiavimo ryšius viešojo administravimo, švietimo, kultūros, sporto bei kitose srityse.

Dar prieš užmezgant oficialius tarptautinio bendradarbiavimo santykius Ukraina sulaukdavo humanitarinės paramos iš Panevėžio rajono. Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai Algimantas Birbilas ir Donatas Tumas, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, sistemingai vyko į agresiją patiriančią šalį, gabendami įvairią labdarą.

Užmezgus bendradarbiavimą su Radechivo savivaldybe, ukrainiečių pirmoji gyva pažintis su Panevėžio rajonu vyko 2023 m., kai  ukrainiečių delegacija atvyko dalyvauti Valstybės dienos minėjimo šventiniuose renginiuose.


Savivaldybės informacija

image_print