Pasaulinę gyvūnų dieną į darbą Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai galėjo atsivesti ir savo augintinius. Daugiausiai atsivesta šunų ir kačių.

Prisijungdami prie Pasaulinės gyvūnų dienos paminėjimo, savivaldybės darbuotojai išreiškia pagarbą ir meilę gyvūnams, o kalbėdami apie empatiją jiems, tikisi, kad visuomenės sąmoningumas keičiasi. Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Pagarba gyvūnams turi būti kiekvieno mūsų moralės norma.

“Neįprasta patirtis, į darbą su augintiniu ėjome pirmą kartą“, – sakė administracijos  Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Rūta Rudė, atlydėta cvergšnaucerių veislės šuns Makso. „Šiandien santuokų neturėjome, tad svetimi žmonės netrikdė jau ir taip neįprastoje aplinkoje laikinai įsikūrusio augintinio“, – apie naują patirtį ir jai, ir Maksui sakė R. Rudė.

1931 metais Italijoje, Florencijoje, Tarptautinės ekologų konferencijos dalyviai pasiūlė spalio 4-ąją, šventojo Pranciškaus visų gyvų Žemės padarų globėjo atlaidų dieną, švęsti kaip Pasaulinę gyvūnų dieną.

Pasaulinę gyvūnų dieną švenčia įvairių religijų, politinių pažiūrų ir įsitikinimų žmonės, kuriems rūpi gyvūnai. Lietuvoje Pasaulinė gyvūnų diena pradėta minėti nuo 2000 metų.


Savivaldybės informacija

image_print