Panevėžio rajone vyko tradicinio respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ pirmasis etapas. Renginį organizavo Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariatas. Dėl COVID-19 pandemijos šiemet konkursas vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesumažino mokinių azarto aktyviai varžytis ir demonstruoti teisines žinias.

Konkurse dalyvavo 9 komandos, jos „Protų mūšyje“ sprendė 29 klausimų testą.

Geriausiai pasirodė po 25 balus surinkusios Velžio gimnazijos komandos „Eruditės“ narė Goda Narkutė ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos komandos narė Ugnė Paškevičiūtė.

Po 24 balus surinko Velžio komandos „Eruditės“ narės Viltė Andrunavičiūtė ir Vakarė Bieliūnaitė.

Konkurso pirmąjį etapą laimėjo ir Panevėžio rajonui balandžio mėnesį vyksiančiame antrajame, Panevėžio apskrities etape atstovaus Velžio gimnazijos komanda „Eruditės“ (118 balų).

Komandą sudarė kapitonė Gabija Vaičiūnaitė ir narės Goda Narkutė, Viltė Andrunavičiūtė, Akvilė Kuncytė, Vakarė Bieliūnaitė.

Tai jau ne pirma Velžio gimnazijos mokinių sėkmė „Temidėje“. Šios mokymo įstaigos komanda 2019 m. sėkmingai pasirodžiusi Panevėžio rajono ir apskrities konkursų etapuose ir užėmusi pirmąsias vietas, gavo kvietimą dalyvauti respublikiniame konkurse, kuriame pelnė trečiąją vietą.

Rajono etape antrąją vietą laimėjo Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos komanda (101,5 balo), trečiąją – Raguvos gimnazijos komanda (94,5 balo).

Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai visas konkurse dalyvavusias komandas, pagerėjus epidemiologinei situacijai, apdovanotos įsimintinomis dovanomis.

Teisinių žinių konkursas „Temidė“ 1996 m. prasidėjo Panevėžio rajone ir, metams bėgant, pasklido po visą šalį, tapo respublikiniu renginiu.

Konkurso tikslas – didinti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos veiksmingumą, vykdyti nusikalstamų veikų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją, suteikti mokiniams teisinių ir su policijos veikla susijusių žinių, skatinti jaunimo atsakingumą ir pilietiškumą, ugdyti mokinių kūrybiškumą, skatinti švietimo įstaigų bendruomenių ir teisėsaugos institucijų bendravimą ir bendradarbiavimą.


Savivaldybės informacija

image_print