Net 41 Panevėžio rajono gyventojas panoro pasitikrinti savo žinias apie atliekų tvarkymą, tvarumą, ekologiją ir kitas aktualias aplinkosaugos temas internetiniame nacionaliniame egzamine „Atliekų kultūra“.

Egzamino metu reikėjo atsakyti į įvairius su atliekų tvarkymu susijusius testo klausimus ir patraukliu būdu sužinoti apie labai reikšmingą mūsų pačių įtaką tiek gyvenamajai aplinkai, tiek gamtai ir visos planetos klimatui.

Egzaminą organizavo Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras. Projekto globėjas – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija.

Egzaminas vyko balandžio 29 d., praėjusią savaitę pranešti rezultatai. Paaiškėjo, kad tarp geriausias žinias pademonstravusių dalyvių – trys Panevėžio rajono gyventojai. Tai – Aldona Klebonaitė ir Ugnė Užtupienė, teisingai atsakiusios į 23 klausimus iš 30-ies bei Paliūniškio pagrindinės mokyklos 1a klasės mokinys Simas Stasiūnas. Berniukas teisingai atsakė į 12 klausimų iš 15-os.

Panevėžio rajono savivaldybė, palaikydama aplinkosaugos iniciatyvas ir remdama jas propaguojantį renginį, įsteigė prizus geriausias žinias pademonstravusiems savo rajono atstovams.

Kviečiame juos susisiekti su Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vyr. specialistu Giedriumi Motiejausku (tel.: (8 45) 58 29 57, 8 694 96 377) ir susitarti dėl prizų atsiėmimo.

Šiandien į Savivaldybę atvykusi viena nugalėtojų – rengėjų diplomą pelniusi Dembavos progimnazijos biogogijos mokytoja A. Klebonaitė – pasidalijo egzamino įspūdžiais. Mokytoja sakė, kad testo klausimai nebuvo lengvi, bet įdomūs ir reikšmingi. Egzamine dalyvavo ir 25 jos 6–8 klasių mokiniai, 10 iš jų apdovanoti pažengusiųjų diplomais.

„Mūsų mokykla visada didelį dėmėsį skyrė gamtamoksliniam ugdymui. Vaikams gamtosaugos ir ekologijos sričių žinios labai reikalingos, nes nuo jaunimo atsakingo vartojimo įgūdžių, sąmoningo  požiūrio į gamtosaugą priklauso mūsų ateitis“,– sakė mokytoja.

A. Klebonaitė pasidžiaugė, kad jos mokinių gamtosauginiai pasiekimai nuolat aukštai vertinami Jaunųjų gamtos tyrėjų, Jaunųjų mokslininkų konkursuose šalyje. Pernai ES Jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame ture Dembavos progimnazijos mokinė tapo prizininke.


Savivaldybės informacija

image_print