Panevėžio rajono savivaldybės didžiosios posėdžių salės fojė nuo spalio 18 d eksponuojama fotografijų paroda „Kapelmaušis“- Aukštaitijos kultūros tradicijų puoselėtojas“. Nuotraukose užfiksuotos jau tris dešimtmečius vykstančios šventės-varžytuvių akimirkos.

Aukštaitijos regiono kapelų šventė-varžytuvės „Kapelmaušis“ – renginys, formuojantis tradicinės Aukštaitijos regiono kultūros savitumą, skatinantis bendruomeniškumą, palaikantis ir puoselėjantis aukštaitiško muzikavimo tradicijas, užtikrinantis Lietuvos dainų švenčių tęstinumą ir tradicijų perdavimą iš kartos į kartą. Tai puiki saviraiškos, žmonių kūrybiškumo, vaikų ir jaunimo kultūrinio bei muzikinio ugdymo priemonė, skatinanti mėgėjų meno kolektyvus ir jų vadovus tobulėti.

1992 metais Panevėžio rajono savivaldybės kultūros specialistų inicijuotos Panevėžio rajono kapelų varžytuvės, nuo 2014 metų tapo Aukštaitijos regiono kultūriniu reiškiniu, kur varžosi geriausios kapelos ne tik iš Panevėžio rajono, bet ir iš Kėdainių, Pasvalio, Biržų, Elektrėnų, Radviliškio, Zarasų, Visagino, Rokiškio miestų ir rajonų. Svečių teisėmis renginyje koncertuoja kolektyvai iš užsienio šalių, profesionalūs Lietuvos atlikėjai.

Šiais metais šventė-varžytuvės „Kapelmaušio 2022“ įvyks lapkričio 12 d. 18 val. Panevėžio Cido arenoje.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Renginio koordinatorius – Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, ir sporto skyrius.

Renginio organizatorius – Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centas.


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

image_print