Gegužės 18 dieną minėjome Tarptautinę muziejų dieną. Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio NVŠ būrelio „Garsų ir spalvų mozaika“ veiklos plane buvome įrašę, kad tą dieną apsilankysime Miežiškių Eglutės žaisliukų muziejuje. Kirbėjo abejonė, ar šiuo sudėtingu periodu, kai veikla vyksta nuotoliniu būdu, galėsime įvykdyti šį norą. Tačiau paprašę tėvelių, globėjų, laikydamiesi visų saugumo reikalavimų, savo užsibrėžtą tikslą pasiekėme.

Miežiškių Eglutės žaisliukų muziejuje eksponuojami eglutės žaisliukai ir Kalėdų šventės atributika. Tai vienintelis toks muziejus Lietuvoje. Vaikams ir juos lydėjusiems suaugusiesiems apie muziejaus eksponatus pasakojo šio projekto idėjos autorė Violeta Karklytė. Ji vaikus supažindino su įvairaus laikmečio kalėdinėmis puošmenomis, papasakojo, iš ko buvo gaminami žaisliukai, uždavė daug klausimų ir mįslių, pristatė kitų tautų kalėdines tradicijas. Visus užbūrė žėrintis eglutės žaisliukų muziejus, į kurį norėsis sugrįžti.

 Dėkoju vaikučių tėveliams ir globėjams už pagalbą organizuojant išvyką, o Violetai Karklytei už puikią edukacinę programą.


                    Būrelio vadovė Jolanta Karaliūnienė 

image_print