2020 metų lapkričio 19 dieną pravėriau Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio duris. Pirmoji mano darbo diena padalinio vadovės pareigose. Kultūros centro darbuotojai maloniai mane priėmė į kolektyvą. Linkėjo kūrybinio polėkio ir naujų idėjų įgyvendinimo, sėkmės suburiant Bernatonių bendruomenės žmones naujoms veikloms. Taip pat paskatino ieškoti potencialių dalyvių kuriamam šokių kolektyvui. Pirmosiomis pagalbininkėmis tapo Bernatonių padalinio darbuotojos: meno vadovė Audronė Palionienė ir valytoja-kiemsargė Lina Danilavičienė.

Pirmasis darbas – lapkričio 27 dieną surengtas Advento vainikų pynimo vakaras. Advento vainikas – mūsų senolių palikimas, simbolizuojantis negęstančią saulę ir jos metinį ciklą. Labai džiaugiuosi, kad Bernatonių kultūros įstaigos langus puošia nuostabūs vainikai, kuriuos kruopščiai ir su meile sukūrė veikliosios bernatonietės: Asta Juškienė, Virginija Petrauskienė ir Gitana Balaišienė, bei meno vadovė Audronė Palioniene su seserimi Asta Abramavičiene. Advento vakaro metu didelį džiaugsmą suteikė netikėta staigmena. Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė pasveikino mane, atsiųsdama didžiausią dėžę ramygaliečių pagamintų Kalėdinių dekoracijų – meduolių. Taip gimė idėja Advento metu kepti meduolius, dėti į vokus ir dalinti bernatoniečiams, saugiai įmetant į pašto dėžutes.

 Širdingai noriu padėkoti Linai Danilavičienei, kuri su anūkėmis prikepė daugybę cinamonu kvepiančių meduolių, o nuo jos neatsiliko ir meno vadovė Audronė Palionienė su seserimi Neringa Petreikiene. Taip pat dėkoju bernatonietėms Monikai Šileikienei, Astai Juškienei, Gintarei Steponavičienei, Irenai Černiauskienei ir Daliai Valentonytei už pagalbą nešant laiškus su meduoliais savo kaimynams. Ačiū, mielosios!

Mūsų idėja susidomėjo ir žiniasklaida. Gruodžio 7 d. buvo nufilmuotas kalėdinis reportažas LNK žinioms. Gruodžio 10 d. įžiebta Meduolinė Bernatonių eglutė, o Bernatoniai buvo paskelbti – Draugystės Meduolių sostine! Labai dėkoju savanoriams Ernestui Juškai ir Tadui Laurikiečiui už pagalbą puošiant bei įžiebiant eglę. Kartu mes galime daug!


Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė

Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-19 10:17

image_print