Panevėžio rajone puoselėjama ilgametė tradicija, pasibaigus rudens darbams, išreikšti pagarbą pažangiausiems ūkininkams ir kitiems žemės ūkio krašto gerovės kūrėjams.

Šiemetė, 27-oji, šventė „Derlius 2022“ lapkričio 18 d., penktadienį, ūkininkus ir svečius sukvietė į Velžį. Seniūnijos salėje, iškilmingoje ir jaukioje aplinkoje, simboliškai pažymėtos derliaus pabaigtuvės, aptarti metų rezultatai, apdovanoti tvaraus ūkininkavimo, inovacijų, švietėjiškos veiklos skleidėjai, pasidalyta patirtimi, įveikiant laikmečio iššūkius.

Šventės dalyvius šokiu pasitiko Jono Marcinkevičiaus vadovaujamas vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Kupolėlė“.

Sveikino savivaldybės vadovai ir garbūs svečiai

Pagerbti ūkininkus atvyko Panevėžio rajono savivaldybės vadovai – meras Povilas Žagunis, mero pavaduotojas Antanas Pocius, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, direktoriaus pavaduotojas Antanas Kaminskas, savivaldybės tarybos nariai, seniūnai, administracijos atstovai.

Už triūsą ir meilę žemei ūkininkams dėkojo šventės svečiai: Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis, Panevėžio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Danguolė Kuzmienė, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Melioracijos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Darius Vilimas, seniūnų vardu – Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis.

Renginio dalyviams ir svečiams buvo pademonstruoti videosiužetai apie pažangiausius rajono ūkius.

Daugelis rodiklių – geriausi šalyje 

Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėja Zita Bakanienė apžvelgė žemės ūkio srities aktualijas.

Pasėlių ir žemės ūkio naudmenų rajone deklaruota 110 tūkst. ha –  daugiausia šalyje. Šiuos žemės plotus dirba gausus technikos ūkis – per 10 tūkst. vnt. įvairios technikos, tame skaičiuje 365 kombainai.

Trečdalį deklaruoto ploto dirba žemės ūkio bendrovės. Jų veikia daugiausiai šalyje – 27.

Rajone yra beveik 3 tūkst. žemės ūkio valdų valdytojų, registruota 1 670  ūkininkų.

Šalyje gyvulių ir karvių mažėja, o Panevėžio rajone šis skaičius išsilaikė toks pat, kaip ir pernai – per 17 tūkst., tarp jų pieninių veislių karvių – 7,8 tūkst. Didžioji jų dalis, apie 70 proc., laikomos žemės ūkio bendrovėse.

Nors kiaulių skaičius 6 proc. sumažėjo, tačiau jų vis dar laikoma daugiausia šalyje – beveik 47 tūkst.

Du stambūs rajono ūkiai savo fermose augina 0,5 mln. broilerių.

Rajone veiklą vykdo 300 bitininkų, registruota 8,5 tūkst. bičių šeimų. 30 metų gyvuojanti rajono bitininkų draugija yra pati skaitlingiausia šalyje.

Rajone registruota 2,5 tūkst. avių,  305 ožkos, auginama sraigių, muflonų, danielių, triušių, dekoratyvinių paukščių.

Panevėžio rajone skaičiuojama daugiausia šalyje melioruotų žemių plotų (149 tūkst. ha), didžiausias melioracijos įrenginių ilgis (daugiau nei 68 tūkst. km) ir didžiausias griovių, pralaidų ir tiltų skaičius.

Turint tiek prieš 40 metų įrengto ir ganėtinai nusidėvėjusio turto, atsiranda vis daugiau rūpesčių jį prižiūrint.

Vedėja Z. Bakanienė  padėkojo Žemės ūkio ministerijai už melioracijos įrenginių atnaujinimui skirtas valstybės lėšas. 300 tūkst. Eur prisidėjus Savivaldybei, šiais metais rajone atlikta įvairių rekonstravimo remonto darbų už beveik 4 mln. Eur: rekonstruoti 8 tiltai, 2 siurbinės, Pažibų tvenkinio užtvanka, 280 km melioracijos griovių.

Į žemdirbių šventę atvykę ŽŪM atstovai patys įsitikino sėkmingai įgyvendintais projektais. Jie aplankė ir labai gerai įvertino rekonstruotus objektus – Pažibų užtvanką Naujamiesčio seniūnijoje, du tiltus ir pralaidą Smilgių seniūnijoje, vandens siurblinę Bernatonių kaime.

Padėkos ir dovanos – ūkininkams, specialistams, pedagogams

Didelė šventinio renginio dalis skirta padėkų ir dovanų įteikimui.

Savivaldybės meras Padėkos raštus ir atminimo dovanas įteikė:

Benui Gaušiui, ŽŪB „AUGA Smilgiai“ vadovui, už tvaraus ūkininkavimo plėtrą ekologinės gamybos mišraus ūkininkavimo ūkyje;

Linai Juozaitienei, Ramygalos seniūnijos seniūno pavaduotojai, už sąžiningą darbą, nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą ir nuoširdų bendravimą su  žemdirbiais;

Algiui Atkočiūnui, žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ vadovui, už efektyvaus ir pažangaus verslo plėtros organizavimą.

Ūkininkams už triūsą dėkojo ir sveikinimus bei padėkas perdavė Europos Parlamento nario Juozo Oleko padėjėja Modesta Petrauskaitė,  Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė, LR Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja Vaida Pečeliūnaitė, LR Seimo nario Tomo Tomilino padėjėja Regina Patalauskienė, LR Seimo nario Kaimo reikalų komiteto pirmininko Viktoro Pranckiečio padėkas įteikė savivaldybės tarybos narė Daiva Juodelienė.

Už švietėjišką veiklą skiepijant vaikams atsakomybę ir meilę gyvūnams, padėkota ugdymo įstaigų vadovams ir darbuotojams, paminint, kad 2022-uosius Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais.

Europos Parlamento nario Juozo Oleko Padėkos:

Pauliui Speičiui, pažangaus sodininkystės ūkio savininkui;

Naujamiesčio mokyklai (direktorė Daiva Dirsienė) už švietėjišką veiklą skiepijant vaikams atsakomybę ir meilę gyvūnams.

Europos Parlamento nario Bronio Ropės Padėkos:   

Vaidui Lebedžiui, UAB „Krekenava“ direktoriui;

Smilgių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriui (administratorė Skaistė Kanaporienė) už švietėjišką veiklą skiepijant vaikams atsakomybę ir meilę gyvūnams.

LR Seimo narės Guodos Burokienės Padėkos: 

Arvydui Paukštei, Žemės ūkio skyriaus vyriausiajam specialistui, „Už ištikimybę pasirinktai profesijai“;

Naujamiesčio lopšeliui-darželiui „Bitutė“ (direktorė Ramutė Skrickienė) už švietėjišką veiklą skiepijant vaikams atsakomybę ir meilę gyvūnams. 

LR Seimo nario Tomo Tomilino Padėkos:  

Aleksandrui Kavaliauskui, Panevėžio rajono bitininkui;

Dembavos progimnazijai (direktorė Aušra Raišienė) už švietėjišką veiklą skiepijant vaikams atsakomybę ir meilę gyvūnams. 

LR Seimo nario Kaimo reikalų komiteto pirmininko Viktoro Pranckiečio padėkos: 

Kęstučiui Ragažinskui, Naujamiesčio seniūnijos ūkininkui, kooperatyvo “Naujamiesčio aruodai“ vadovui;

Ramygalos lopšeliui-darželiui „Gandriukas“ (direktorė Rūta Stankevičienė) už švietėjišką veiklą skiepijant vaikams atsakomybę ir meilę gyvūnams.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos Padėkas skyrė generalinis direktorius Jonas Sviderskis: 

Gyčiui Giedraičiui, Ėriškių žemės ūkio bendrovės direktoriui;

Kęstučiui Poviloniui, Daukniūnų žemės ūkio bendrovės pirmininkui;

Audriui Kliučininkui, Žibartonių žemės ūkio bendrovės direktoriui.

Atsidėkojo duonos kepalais

Žemės ūkio skyriaus vedėja Z. Bakanienė savivaldybės vardu padėkojo Panevėžio rajono ūkininkų pasveikinti atvykusiems svečiams ir pakvietė artimiau pabendrauti prie vaišių stalo.

Žemdirbiai svečiams įteikė po kepalą naminės duonos. Dėkodami už bendradarbiavimą ir paramą, rodomą pagarbą ir supratimą, ūkininkai merą P. Žagunį apdovanojo gėrybėmis iš savo ūkių.

Šventinę nuotaiką kūrė, šokti ir dainuoti kvietė Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Šmaikšts“.


Savivaldybės informacija

 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-11-22 15:38

image_print