Panevėžio rajone plečiama augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo paslauga – Dembavos k. daugiabučių namų gyventojams bus išdalyti augalinės kilmės maisto atliekų kibirėliai, individualių namų gyventojams –  individualaus naudojimo augalinės kilmės maisto konteineriai.

Š. m. birželio 19–20 d. 7 litrų talpos kibirėliai augalinės kilmės maisto atliekoms bus dalijami daugiabučių namų gyventojams, kurie naudojasi konteinerių aikštelėse esančiais bendro naudojimo konteineriais.

120 l individualūs augalinės kilmės maisto atliekų konteineriai gyvenamųjų namų valdoms bus pristatyti š. m. rugsėjo–lapkričio mėn.

Kartu su konteineriais ir kibirėliais gyventojams bus įteiktos ir augalinės kilmės maisto atliekų rūšiavimo atmintinės su informacija, kokias atliekas galima mesti į šias priemones.

Konteineriai (individualioms valdoms) ir kibirėliai (daugiabučių gyventojams) dalijami nemokamai.

Daugiabučių namų gyventojai kibirėlius galės pradėti naudoti iš karto juos gavę.  Kibirėliuose sukauptas augalinės kilmės maisto atliekas reikia išmesti į bendro naudojimo konteinerius, skirtus šios rūšies atliekoms, esančius Liepų g., Svajonių g., Melioratorių g., ir Veteranų g.  konteinerių aikštelėse.

Naujus konteinerius gavusių gyventojų prašome nekaupti augalinės kilmės atliekų, kol  nepradėta vykdyti atliekų surinkimo paslauga ir nepaviešinti augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo grafikai individualių valdų gyventojams. Konteineriai dalijami iš anksto, kad gyventojai augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo paslauga galėtų naudotis iš karto, kai tik pagal viešai paskelbtus grafikus bus pradėtas vykdyti šių atliekų surinkimas.

Gyventojai, rūšiuojantys maisto atliekas, ne tik prisideda prie švaresnės aplinkos kūrimo, tačiau išmeta daug mažiau maisto produktų ir ženkliai sumažina mišrių komunalinių atliekų  kiekį. Atskirai surinktos augalinės kilmės atliekos nepatenka į sąvartyną. Iš šių atliekų gaminamas aukštos kokybės vertinga dirvožemiui trąša – kompostas.

Į augalinės kilmės maisto atliekų konteinerius galima mesti: vaisių ir daržovių likučius, pasenusios duonos gaminius, sulčių išspaudas, pasenusius prieskonius,  kavos tirščius ir jų filtrus, arbatos tirščius ir pakelius, kambarinius augalus, lupenas, žieves, naudojimui netinkamus maisto produktus, kambarinius augalus ir jų dalis, piktžoles, kitas sodo ir daržo atliekas, susmulkintas medžių šakas, popierinius rankšluosčius, servetėles, popierinę arba bioplastikinę kompostuojamą maisto pakuotę.


UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro informacija

 

image_print