Panevėžio rajono savivaldybė rugpjūčio–rugsėjo mėn. organizuoja apžiūrą-konkursą gražiausiai sutvarkytoms sodyboms ir bendrosioms erdvėms išaiškinti. Konkursas organizuojamas dviem etapais.

Nuo rugpjūčio 10 d. iki rugsėjo 15 d. skelbiamas pirmasis, seniūnijų, etapas. Seniūnijų komisijos kartu su bendruomenėmis išrinks nugalėtojus keturiose kategorijose: gražiausiai sutvarkyta miesto ir / ar miestelių sodyba; kaimo (gyvenvietės) sodyba; vienkiemio sodyba;  daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijų bendroji erdvė.

Antras etapas, kurio metu bus renkamos gražiausiai tvarkomos sodybos ir erdvės visame Panevėžio rajone, vyks nuo rugsėjo 16 d. iki 28 d.

Apžiūros-konkurso tikslas – skatinti rajono gyventojus puoselėti tvarką savo sodybose ir aplink jas, skleisti kraštovaizdžio kūrimo patirtį vienkiemiuose, kaimuose bei miesteliuose ir Ramygalos mieste, įvertinti ir paskatinti gražiausiai besitvarkančius šeimininkus.

Konkursą organizuoja Architektūros skyrius.

Sodybos vertinamos 100 balų sistema pagal šiuos kriterijus: racionalus sklypo žemės naudojimas; visumos ir jos dalių harmonija, sodybos originalumas, etnografinių elementų, spalvų, medžiagų būdingų regionui panaudojimas, sakralinių objektų buvimas, mažosios architektūros elementų įrengimas, augalijos įvairovė, želdynų būklė, dekoratyvumas, aplinkos švara, inkilų, gandralizdžių, lesyklėlių, bitynų įrengimas ir kt.

Apžiūroje-konkurse gali dalyvauti rajono gyventojai savo iniciatyva ar pasiūlytieji seniūnijų, vertinančių kartu su bendruomenėmis, atstovai.

Išrinkti nugalėtojai bus pagerbti ir apdovanoti savivaldybės organizuojamame renginyje.

Apžiūros-konkurso nuostatai

Vertinimo kriterijai


Savivaldybės informacija

 

image_print