Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, minėdama veiklos 70-metį, siekė atskleisti bibliotekų, esančių dvylikoje rajono seniūnijų, gerąsias patirtis, kurios prisidėjo prie rajono gyventojų kultūrinio, informacinio švietimo, skaitymo skatinimo, skaitmeninių įgūdžių ugdymo.

Šias veiklos sritis, jų svarbą bendruomenės socialiniame, kultūriniame gyvenime, bibliotekos nagrinėjo dalyvaudamos  konkurse „Bibliotekos sėkmės istorija“. Buvo pristatytos produktyvios veiklos formos, įdomūs renginiai, skatinę gyventojus bendrauti, išbandyti kūrybines veiklas, įsisavinti technologijas. Pandemijos laikotarpiu atrasti nauji, virtualūs bendravimo būdai, palaikant nuolatinį ryšį su savo lankytojais, ir tuo pačiu atrandant naujų. Šiais būdais dalijosi Paliūniškio biblioteka, įtraukusi gyventojus į virtualius kūrybos konkursus, knygų pristatymus, ir džiaugėsi šiltais skaitytojų atsiliepimais.

Virtualioje erdvėje vykdytą veiklą pristatė Smilgių biblioteka: aktyvi ir išradinga bibliotekininkė Almonė Šalkauskienė čia telkia knygos mylėtojus, krašto istorijos žinovus  diskusijoms, konkursams, talpina gyventojų atsiminimus, organizuoja interaktyvias veiklas.

Trakiškio biblioteka savo veikloje akcentavo žymių krašto žmonių pristatymus bibliotekos socialinėje paskyroje.

Vaikų neskaitymo problemą nagrinėjo Jotainių biblioteka ir dalinosi sėkmingai taikytais būdais, skatinančiais skaitymą (pokalbiai apie knygas, vaikų sukurtos knygos, skaitymas šeimose ir t.t.).

Linkaučių, Gustonių bibliotekų sėkmės istorijos džiugina ne tik bibliotekininkių estetiškai išpuoselėtomis patalpomis, bet ir  naujų funkcijų aprėptimi: čia įdomus laisvalaikis ir senam ir jaunam, vyksta kūrybiniai užsiėmimai, skaitmeniniai gyventojų mokymai, vaikų dienos centro veiklos.

Bibliotekos kaip sėkmę įvardija atrastus būdus gyventojams susitelkti bibliotekoje, pagal pomėgius atrasti veiklas, bendrauti: Katinų bibliotekoje į suburtą klubą „Literatūros paukštė“ noriai renkasi įvairaus amžiaus gyventojai, o Paįstrio bibliotekoje socialinės reabilitacijos kūrybiniai užsiėmimai džiugina vietos moteris.

Aktyvus laisvalaikis vyksta Naujamiesčio bibliotekoje – į projekto „Sveikatos laiptais aukštyn“ veiklas įsijungė net aplinkinių Liberiškio, Puškonių, Lakštingalos, Nociagalos, Berčiūnų kaimų gyventojai. O mėgstantys pamiklinti protą, kartą per savaitę čia renkasi kryžiažodžių klubo „Mįslė“ dalyviai.

Savo sėkme, suburiant vaikų, jaunimo ir suaugusių grupes sveikatinimo projektams įgyvendinti, dalijosi Upytės biblioteka. Vadoklių biblioteka pristatė patirtis, kviečiant atlikėjus, kūrėjus, rengiant parodas savo  bendruomenei, Daniūnų biblioteka – organizuojant mokymus gyventojams. Iš pristatytų konkursui sėkmės istorijų geriausių įvertinimų sulaukė Naujamiesčio, Linkaučių, Paliūniškio bibliotekos, pristačiusios įvairialypes veiklas skirtingiems įvairaus amžiaus gyventojų poreikiams bei  naujiems lankytojams.

Sėkmės istorijų atskleidimas padėjo kiekvienai rajono bibliotekai įsivertinti savo veiklas ir toliau siekti suteikti gyventojams kuo daugiau galimybių savišvietai, tobulėjimui, prasmingam laisvalaikiui. Linkaučių bibliotekininkės Irenos Milkintienės teigimu, „svarbu, kad žmogus, išėjęs iš bibliotekos, išsineštų informacijos naujieną, gal ir naują įgūdį, paskatinusį galvoti, išmokti, veikti, kurti, ir žinoma, skaityti“.


Viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Asta Nedveckienė

image_print