Panevėžio rajono savivaldybės administracija sudarė sąlygas gyventojams iki šių metų gruodžio 10 dienos lankytis privačiame Beržoto dendroparke, įsikūrusiame Rabikių kaime, Panevėžio rajone. Parko savinininkui Stasiui Juknevičiui iš Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos skirta 2 tūkst. Eur. parke vykdyti edukacinę veiklą, vesti ekskursijas, apie Beržoto dendroparko saugomus augalus paskaityti tris paskaitas Panevėžio rajono moksleiviams ir kitiems lankytojams.

Rabikių miške, už penkių kilometrų nuo Krekenavos, įkurtas Beržoto dendroparkas,  užima 7 ha plotą. Čia auga per tūkstantis sumedėjusių augalų rūšių, porūšių, variatetų, formų ir kultivarų. Tai viena didžiausių privačių augalų kolekcijų Lietuvoje.

Parko savininkas Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos  profesorius S. Juknevičius  pirmuosius medžius savo tėvų žemėje pasodino 1964 m. Sumedėjusių augalų gausa šis parkas Lietuvoje nusileidžia tik Vilniaus universiteto botanikos sodui.

Parkas kuriamas siekiant išsaugoti natūralų kraštovaizdį. Jame netiesiami takai, o pievos, krūmai nešienaujami.

Vadovaujantis Saugomų teritorijų įstatymu, dendroparkas paskelbtas gamtos paveldo objektu.

Parko šeimininkai S. Juknevičius ir jo sūnėnas Valerijus prašo gyventojų supratingumo ir pagarbaus elgesio gamtoje. Lankytis privačioje teritorijoje galima dėl ekskursijų iš anksto susitarus tel.: 8 676 00 672, 8 687 89 653.


Savivaldybės informacija

image_print