Rugsėjo 16-ąją Bernatoniuose vyko jau 22-oji Sūrio šventė. Tai – unikali tradicija, kuria labai didžiuojamės, nes ji jau žinoma ne tik Panevėžio rajone, bet ir toli už jo ribų. Šių metų šventę skyrėme Aukštaitijos metams paminėti, nes juk sūris buvo laikomas vienu iš lietuviško kulinarinio paveldo simbolių, nuo senų senovės šeimininkių dedamas ant stalo. Suspausti gerą, skanų sūrį reikėjo talento, o tokį turėjusi šeimininkė buvo ypač gerbiama. O kokios išmanios ir gerbiamos yra Bernatonių krašto šeimininkės, kiekvienais metais šventei patiekdamos vis skanesnius sūrius! Ir kaipgi nevadinsi Bernatonių Sūrio sostine! Todėl Bernatonių tradicinėje kulinarinio paveldo Sūrio šventėje užteko visko – ir sūrių, ir linksmybių, ir net lazerių šou.

Renginį vedė ir apie Aukštaitijos regioną linksmas ir rimtas istorijas pasakojo šarmingasis Viktoras Stanislovaitis.

Pirmoje šventės dalyje skambėjo nuotaikingos dainos, sukosi šokėjų poros, žiūrovus linksmino Panevėžio krašto ir svečių meno mėgėjų paruošti pasirodymai.

Už kūrybiškumą, entuziazmą ir dalyvavimą kulinarinį paveldą puoselėjančiame renginyje nuoširdžiai dėkojame Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų mišriam chorui „Čiūto“ ir ansambliui „Smiltelė“ (vadovė Dalia Gaspariūnienė), Pasvalio rajono Joniškėlio skyriaus pagyvenusių šokių kolektyvui „Abrūsėlis“ (vadovė Lina Bžėskienė), Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio liaudiškos muzikos kapelai „Demba“ (vadovas Vytautas Šulskis), liaudiškų šokių kolektyvui „Aukštaičiai“ (vadovas Darius Grinius), Tiltagalių kultūros centro kantri muzikos grupei „Bridge End Band“ (vadovas Igoris Švedko), Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio kolektyvams: mišriam vokaliniam ansambliui „Mozaika“ (vadovas Gediminas Lelys) ir moterų šokių kolektyvui „Mėtos“ (vadovė Giedrė Rameikienė).

Pirmąją tradicinės šventės dalį užbaigėme išrinkę gražiausią ir skaniausią sūrius. Didžiausi sveikinimai sūrių konkurso laimėtojams – skaniausiojo nominacija atiteko Jaunuolių dienos centro sūriui „Česnako šypsena“, o gražiausiojo titulą laimėjo Ritos Jurgaitienės suspaustas sūris „Ekspromtu“.

Šventės metu vaikus linksmino ir įvairiomis veiklomis juos užėmė sporto metodininkas Vytautas Janonis ir animatorius Daugvydas Stanevičius.

Antra šventės dalis prasidėjo nuostabiu muzikinės grupės „Kitava“ pasirodymu. Visi lingavo, plojo, dainavo kartu su grupės soliste Rasa Stoškuviene, koncertą tęsė atlikėja Justina, o užbaigė nuotaikingoji grupė iš Tiltagalių „Bridge End Band“.

22-ąją tradicinę Bernatonių kulinarinio paveldo Sūrio šventę vainikavo užburiantis šviesų šokis –fantastiškas lazerių šou!

Dėkojame šventės rėmėjams, garbingiems svečiams, dalyviams, gausiai susirinkusiems žiūrovams, šauniosioms šeimininkėms, šventės savanoriams.


Informaciją parengė Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinio vadovė Giedrė Rameikienė

Nuotraukų autorius Arūnas Švelna

 

image_print