„Labai nustebsiu, jei ryt ar poryt nepasnigs“, – taip vienas žiūrovas įvertino Miežiškių kultūros centre nuaidėjusio koncerto „Baltos Kalėdos“ rengėjų ir dalyvių pastangas gražiausiomis giesmėmis ir dainomis prisikviesti giedras šventes. Baltumo, skaidrumo, jaukios šilumos renginyje išties netrūko, tiek scenoje buvę žmonės, tiek žiūrovai neslėpė pajutę Kalėdų dvasią, patyrę puikių emocijų.

Miežiškiuose vykęs koncertas tapo renginių ciklo „Baltos Kalėdos“ finalu. Prieš jį Aukštaitijos muzikos profesionalai ir mėgėjai spėjo surengti kūrybines dirbtuves ir šventinius koncertus Kupiškyje bei Linkuvoje.

Šias ir dar nemažai pasirengimo veiklų apėmė Lietuvos kultūros tarybos ir Panevėžio rajono savivaldybės finansuotas projektas, kurį parengė ir įgyvendino Miežiškių kultūros centras. Jose dalyvavo arti penkiasdešimties žmonių: Miežiškių kultūros centro vokaliniai ansambliai „Alkupis“ ir „Raskila“ (vadovė Lina Kairytė), Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ (vadovė Nidija Sankauskienė), Linkuvos kultūros centro vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ (vadovas Methardas Zubas), Panevėžio styginių kvartetas, solistė Laima Česlauskaitė, fleitininkas Justinas Mačys, pianistė Loreta Mažulytė.

Dalyvavimas projekte dainininkams ir muzikantams tapo puikia proga išplėsti repertuarą, susibičiuliauti, įgyti vertingos patirties, sukurti ne vieną bendradarbiavimo idėją. O koncertų žiūrovams „Baltos Kalėdos“ dovanojo daug įspūdingos advento ir šv. Kalėdų laikotarpio muzikos, sukurtos Lietuvos ir užsienio kompozitorių. Džiaugsmo įkvėpė specialiai šiam projektui jo vadovės Linos Kairytės parašyta kalėdinė daina. Šventinę nuotaiką kūrė ir miežiškėnų dainininkų fotografijose užfiksuoti žiemos vaizdai, renginiams sukurtos baltos scenografijos.


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

Nuotraukų autorius Paulius Židonis

image_print