Įgyvendinant projekto veiklas, tikslinės grupės dalyviai toliau gilinosi į krašto pažinimo būdus, sėmėsi patirties ir informacijos klausydami paskaitos, dalyvaudami užsiėmimuose.

Lapkričio mėnesį surengti mokymai Istorija, pasislėpusi tautosakoje: pasakos, sakmės, pasakojimai ir perpasakojimai“. Lektorė – etnologė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja Gražina Kadžytė supažindino klausytojus su vietovardžių atsiradimu ir jų analizės galimybėmis, dalijosi patarimais, kaip populiariai pristatyti smulkiąją tautosaką, atsakinėjo į klausimus.

Edukacinis užsiėmimas „Panevėžio rajono gamtiniai ir kultūriniai objektai lankytojų akimis“ buvo skirtas susipažinti su mažiau žinomais, tačiau turinčiais reikšmę bendruomenei, lankytinais objektais. Lektorė Daiva Mulevičienė pasidalijo savo įžvalgomis apie ekskursijų vedimą, pristatė Kabelių, Uoksų ir Marijonavos kaimų lankytinus objektus. Ekskursijoje „Naujas seno parko rūbas“ dalyviai susipažino su Skaistakalnio parko istorija, čia gyvenusio, iš Karsakiškio kilusio, poeto Juozo Čerkeso-Besparnio tragišku likimu. Edukacijos metu dalyviai įvertino Čičinsko asmenybės aktualumą įvairiais istoriniais laikotarpiais.

Bibliotekos vykdomo suaugusiųjų švietimo projekto tikslas – pasinaudojant bibliotekose sukaupta medžiaga, parengti savo mikrorajonų maršrutus, kad keliaujant būtų galima daugiau sužinoti apie miestelių ir kaimų lankytinus paveldo ir kraštotyros objektus.

Projektą iš dalies finansiškai remia Panevėžio rajono savivaldybė.


Edita Grucienė, Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

 

image_print