Smilgių etnografinėje sodyboje savaitgalį pirmą kartą buvo organizuojama Aukštaitijos regiono kapelų šventė-varžytuvės „Prie aukštaitiškos klėtelės“, skirtos Smilgių kultūros centro tradicinės kapelos „Aušrinė“ veiklos 20-mečiui.  Toks konkursas vyko pirmą kartą  ne tik  Panevėžio rajone, bet ir šalyje.

Linkėdamas tolimesnės sėkmingos veiklos, kapelą „Aušrinė“ pasveikino ir padėkos raštą įteikė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis.

Varžytis suvažiavo muzikantai iš Panevėžio, Kauno ir Kėdainių rajonų. Kapelas vertino komisija: profesionalios tradicinės kapelos „Sutaras“ vadovas,  LRT autorinių laidų apie pasaulio tautų muziką kūrėjas ir vedėjas, ilgametis muzikų ir teatro sąjungų bei  įvairių tarptautinių organizacijų narys Antanas Fokas, LNKC Aukštaitijos regiono folkloro ansamblių ekspertė-konsultantė,  etnomuzikologė Lina Vilienė, Panevėžio muzikos mokyklos mokytojas ekspertas Vidas Klišys.

Nugalėjo Miežiškių kultūros centro tradicinė kapela „Rudenėlis“ (vadovė Gražina Kriščiūnienė).  Ši kapela surinko daugiausiai balsų ir taip pat laimėjo žiūrovų simpatijų prizą.

Paskatinamasis prizas buvo įteiktas Vadoklių kultūros centro tradicinei kapelai „Susiedai“ (vadovas Alpas Mulevičius).

Po kapelų varžytuvių vyko smagus atlikėjo Vytauto Šiškausko koncertas.

Šventė sulaukė gausaus būrio žiūrovų ne tik iš Smilgių, bet ir iš aplinkinių rajonų, Vilniaus, Kauno.

Kapelų šventę-varžytuves rėmė verslininkas Gintaras Pocius. Žiūrovų simpatijų prizą įsteigė Smilgių seniūnija.

Šventės partneriai – Smilgių bendruomenės centras „Bitė“. Bendruomenės nariai pastatė vaikams batutą ir vaišino spragintais kukurūzais, taip pat įsteigė paskatinamąjį prizą.

Renginio koordinatorė – Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Lina Daubarienė. Organizatorius – Panevėžio rajono Smilgių kultūros centras.


Smilgių kultūros centro direktorė Lina Narkevičienė

                                                Nuotraukos Stasio Skrebio

image_print