Panevėžio rajono savivaldybės didžiosios posėdžių salės fojė balandžio 3 d. vyko fotomenininko Arūno Revoto autorine technika – tapant kavos tirščiais – atliktų darbų parodos „Kavos žmonės“ atidarymas.

Autorius apie save ir savo kūrybą:

„Esu Arūnas Revotas. Žmogus su fotoaparatu arba (ir) kava rankose. Gimęs Panevėžyje paprastų darbininkų, bet iš dalies ir menininkų šeimoje, nes tėvai buvo dažytojai, o tai savotiška meno rūšis. Pastaruoju metu, jau daugiau nei 12 metų, su žmona Snieguole gyvenu visai šalia Panevėžio esančiame Velžio kaime. Ko aš siekiu? Ką aš bandau pasakyti? Kokiais žodžiais tai galiu išreikšti? Sunku tai paaiškinti. Lengviausia tiesiog užsikaisti kavą ir mėgautis ja… tada ir visokių stebuklų nutinka… Kad ir išvirtęs kavos puodelis… kuris pažadino mano vaizduotę ir paskatino piešti kavos tirščiais.

Piešti kavos tirščiais pradėjau vos prieš 2 metus. Lietuvoje tokiu būdu piešiu vienintelis. Piešiu siluetus žmonių, kuriuos vadinu Kavos žmonėmis. Šie unikalūs darbai sulaukė gana didelio susidomėjimo. Piešti pradėjau tik 2021 m. kovą, o jau balandį įvyko I virtuali paroda FB tinklapyje „Neatšaukti atidarymai“, vėliau, per likusį 2021-ųjų pusmetį, suorganizuotos dar 5 parodos (keturios Panevėžio mieste ir rajone ir viena Alytuje) bei parodyti 2 TV reportažai. 2022 m. – 13 parodų, 1 TV reportažas.

Ir svarbiausia 2022 m. – išsipildžiusi viena iš svajonių – išleista knyga „Su kava per gyvenimą“. Knyga – tai ne tik sena mano svajonė, bet svarbiausia – noras ištesėti pažadą šviesaus atminimo poetei Elenai Mezginaitei, nes tik jos skatinamas pasižadėjau išleisti savo poezijos knygą.

Ši knyga pirmoji, bet, tikiuosi, ne paskutinė. Į ją sudėjau apie 50 savo jaunystės (1992–1996 m., 14–16 metų jaunuolio) kūrybos eilėraščių ir pirmųjų piešinių kavos tirščiais nuotraukas. Tiek knyga, tiek piešiniai – mano kaip savamokslio fotografo, apskritai menininko saviraiška.“


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

 

image_print