Panevėžio rajono savivaldybėje šiandien vyko tradicinė Verslo diena, skirta pagerbti konkurso „Geriausios Panevėžio rajono įmonės“ laimėtojus. Šventė rengiama jau devintus metus iš eilės. Jos tikslas – skatinti verslą Panevėžio rajone, stiprinti vietos valdžios ir verslo atstovų bendradarbiavimą.

Verslo skatinimui – ypatingas dėmesys

Šiemet renginys vyko Miežiškių kultūros centre. Pasveikinti į šventę pakviestų verslininkų atvyko Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, administracijos atstovai, seniūnijų seniūnai, socialiniai partneriai, politikai, kiti svečiai.

Sveikinimo kalboje meras Povilas Žagunis pabrėžė, kad Panevėžio rajone veikiančių įmonių rezultatai – esminis kaimiškojo regiono sėkmingos plėtros rodiklis. Stiprus verslas ir jo kuriamos darbo vietos lemia krašto patrauklumą.

Panevėžio rajone šiuo metu yra per 1 tūkstantis registruotų ir veikiančių verslo įmonių.

„Sudaryti jų veiklai kuo palankesnes sąlygas – svarbus savivaldybės tikslas, dedantis pagrindą regiono spartesnio vystymosi perspektyvai“,– sveikinimo kalboje sakė meras P. Žagunis.

Savivaldybė glaudžiai bendradarbiauja su verslininkais ir stengiasi jiems užtikrinti palankias veiklos sąlygas. Savivaldybės taryba verslo įmonėms nustatė mažiausią galimą – 0,3 proc. nekilnojamojo turto mokestį. Verslo liudijimų įkainis visoms verslo rūšims taip pat nustatytas minimalus – 1 Eur. Rajono verslininkams suteikta galimybė pasinaudoti Smulkiojo ir vidutinio verslo fondo finansine parama.

Panevėžio rajono savivaldybės bendradarbiavimą su verslu aukštai įvertino ir šventės svečiai – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) atstovai. PPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas sakė, kad savivaldybė yra geras vietos valdžios ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys.

Renginyje dalyvavo ir buvęs pramonės ministro, ekonomikos ministro, pramonės ir prekybos ministro pavaduotojas, didelę patirtį verslo, vadybos, vadovavimo srityje turintis kraštietis Vaclovas Šleinota.

„Verslą kuria ne įmonės ir ne korporacijos. Verslą kuria žmonių santykiai“,– savo ilgamete patirtimi pasidalijo ne vieną ekonominę krizę išgyvenęs verslininkas ir ekonomistas.

Apdovanotos trys įmonės

Renginio kulminacija tapo konkurso „Geriausios Panevėžio rajono įmonės“ laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimas.

VĮ Valstybinių miškų urėdija pelnė nominaciją „Už įmonės dinamišką plėtrą“ (direktorius Valdas Kaubrė).

Apdovanojimas „Už sėkmingas investicijas į verslo plėtrą“ įteiktas UAB „Dominari“ (direktorius Saulius Maleckas).

 „Už kokybės puoselėjimą versle“ įvertinta UAB Gikniaus „Kaukas“ (direktorius Viturys Giknius).

Meras P. Žagunis įteikė įmonių vadovams prizus ir padėkojo už sėkmingą veiklą bei reikšmingą indėlį kuriant Panevėžio rajono gerovę.

Meniškus prizus sukūrė stiklo menininkas R. Kriukas.

Renginyje pademonstruoti apie nominuotų įmonių veiklą sukurti filmukai.

Apdovanotų įmonių nuopelnai – neeiliniai

UAB „ Dominari“ yra viena iš Baltijos šalyse ir Europoje pirmaujančių baldų gamintojų, sukūrusi per 2 tūkstančius darbo vietų ne tik rajono, bet ir visos šalies gyventojams. Panevėžio rajone veikianti įmonė užsibrėžė kasmet augti 20 ir daugiau procentų. Šis tikslas sėkmingai įgyvendinamas. Visai Europai produkciją tiekiantis gamintojas sėkmingai žengia ir į Azijos šalis, turi daug užklausų iš Amerikos. Šiuo metu gamybos plėtrai statomas naujas per 60 tūkst. kv. m pastatas – dar vienas įrodymas, kad įmonė klesti, plečiasi, kuria naujas darbo vietas.

UAB Gikniaus „Kaukas“ – šeimos verslo įmonė, gaminanti tentus metalo konstrukcijų pagrindu – reklaminius tentus, įrenginius nuo lietaus, saulės, vėjo, lauko kavines. Veiklos pradžioje įmonės darbuotojai vyko mokytis į užsienį. Bendrovės produkcijos kokybę jau įvertino ne tik lietuviai, bet ir vokiečiai, prancūzai.

„Klientui reikia ne 99, o 101 proc. kokybės“, – šis įmonės savinininko  Viturio Gikniaus credo tapo jo įkurto verslo sėkmės pagrindu.

VĮ Valstybinių miškų urėdija apdovanota „Už įmonės dinamišką plėtrą“. Įmonė valdo apie 1 mln. ha Lietuvos miškų, kurios prižiūri per 3 tūkst. darbuotojų. Kad žaliuotų našūs miškai, juos apsodinti būtina kokybiškais sodinukais, todėl urėdija ypatingą dėmesį skiria medelynų modernizavimui ir naujų technologijų diegimui.

Didinant Lietuvos miškingumą labai svarbi Panevėžio regioninio padalinio medelyno plėtra.

Į jį nuo 2009 m. investuota beveik 11 mln. eurų. Medelyne, kurio plotas siekia 75 ha, kasmet išauginama 10 mln. sodmenų. Vykdomas medelyno modernizavimas, šiuolaikinių, išteklius tausojančių technologijų įdiegimas ir ateityje didins medelyno pajėgumus. Jame planuojama kasmet išauginti iki 22 mln. sodinukų, kurie medžiais suoš ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Verslininkams – svečių sveikinimai ir dovanos

Verslo dienos šventėje įvertintos ir kitos Panevėžio rajono verslo įmonės. Jų atstovams apdovanojimus teikė renginio svečiai – socialiniai partneriai, politikai.

PPAR prezidentas S. Gailiūnas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktorius Visvaldas Matkevičius apdovanojimus įteikė vienos didžiausių maisto pramonės įrangos tiekėjos Lietuvoje UAB „Baltgina“ direktoriui Faustui Keršiui; skydinius karkasinius medinius namus gaminančios R. Maženio įmonės direktoriui Rimantui Maženiui; įvairių apdailos, statybinių medžiagų gamyba ir prekyba, karnizų komplektavimu, gamyba ir didmenine prekyba užsiimančios UAB „Hesora“ ir Ko prekybos direktoriui Virginijui Kvedarui.

Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė įteikė padėką UAB „Alksnio dūmas“ direktoriui Arūnui Skumbinui. Įmonė gamina platų šaltai rūkytų mėsos produktų asortimentą, teikia žvėrienos perdirbimo paslaugas.

Europos Parlamento nario Juozo Oleko sveikinimus ir dovanas padėjėja Modesta Petrauskaitė perdavė UAB „Dajurema“ direktoriui Remigijui Zaborskiui. Įmonės veikla – krovinių gabenimas, pervežimas autotransportu tarptautiniais ir vietiniais maršutais.

Lietuvos Respublikos Seimo narė Guoda Burokienė apdovanojo UAB „Šaldymo technologijos“ direktorių Tomą Taminską. Bendrovė yra viena iš šiaurės Lietuvos regiono lyderių, užsiimanti šaldymo sistemų projektavimo, diegimo ir rekonstravimo darbais visoje šalyje ir už jos ribų.

Lietuvos Respublikos Seimo narys Tomas Tomilinas pasveikino mažosios bendrijos „Lapė medyje“ direktorę Jūratę Cimbalistaitę-Barzdienę. Velžio kaime įsteigta šeimos kavinė šiomis dienomis mini 1-erių metų sukaktį.                                           

VšĮ „Panevėžio verslo konsultacinis centras“ direktorė Akvilės Žiaunienės apdovanojimas teko sėkmingai startavusiai Krekenavos kaime įsikūrusiai šeimos kavinei – mažajai bendrijai „Laimė kartu“ (vadovė Martyna Matuzevičiūtė).

Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis baigiamojoje kalboje padėkojo renginio dalyviams ir svečiams, palinkėjo sėkmės versle ir tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo.

Renginį vedė Miežiškių kultūros centro meno vadovė Jurga Švagždienė, šventinę nuotaiką dovanojo Miežiškių kultūros centro grupė „Pilnatis“.


Savivaldybės informacija

Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-15 16:35

image_print