Įvyko Panevėžio rajono savivaldybės organizuojamas konkursas gražiausiai sutvarkytoms sodyboms ir bendrosioms erdvėms išaiškinti. Išrinkti nugalėtojai pasveikinti ir apdovanoti šventiniame renginyje, vykusiame lapkričio 25 d., penktadienį, savivaldybės salėje.

Meras Povilas Žagunis, sveikindamas šventės dalyvius, sakė, kad jų pastangos kurti ir gražinti savo aplinką, skleisti kraštovaizdžio kūrimo patirtį vertos įvertinimo ir  pagarbos.

„Puošdami savo sodybų aplinką, bendrąsias daugiabučių namų erdves, sodindami ir prižiūrėdami želdynus,  jūs ne tik kuriate grožį sau, bet ir džiuginate kaimynų bei pro šalį važiuojančių svečių akį, puošiate ir gražinate Panevėžio rajoną, kuriate gerą jo įvaizdį“,– sakė meras ir linkėjo nepritrūkti kūrybiškumo, originalių idėjų ir noro gyventi gražiau.

Apžiūros-konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Architektūros skyriaus vedėjas Donatas Malinauskas pažymėjo, kad komisijos nariai, kartu su seniūnijų seniūnais septyniose seniūnijose aplankę 30 sodybų, turėjo nelengvą užduotį išrinkti geriausias iš geriausių, nes daugelis jų sužavėjo savo grožiu, skoningai ir su meile puoselėjama aplinka.

Sodybas komisija vertino 100 balų sistema pagal šiuos kriterijus: racionalus sklypo žemės naudojimas; visumos ir jos dalių harmonija, sodybos originalumas, etnografinių elementų, spalvų, medžiagų būdingų regionui panaudojimas, sakralinių objektų buvimas, mažosios architektūros elementų įrengimas, augalijos įvairovė, želdynų būklė, dekoratyvumas, aplinkos švara, inkilų, gandralizdžių, bitynų įrengimas ir kt.

Sodybos buvo vertinamos keturiose kategorijose: miesto ir (ar) miestelių; kaimų; vienkiemių sodybų bei daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijų bendrųjų erdvių.

Miesto ir (ar) miestelių sodybų kategorijoje aukščiausiai įvertintos Vadoklių miestelį (Vadoklių sen.) puošiančios sodybos. Pirmoji vieta skirta  Irenai ir Albertui Daunoravičiams, antroji – Eugenijai ir Antanui Naulickams.

Dvi trečiosios vietos skirtos Geležiuose (Karsakiškio sen.) esančiai Vido Narkevičiaus sodybai bei Smilgiuose (Smilgių sen.) Jadvygos ir Juozapo Šenauskų sodybai.

Kaimų (gyvenviečių) sodybų kategorijoje pirmąja vieta įvertinta Vaivadus (Panevėžio sen.) gražinanti Sonatos ir Laimučio Kupčinskų sodyba, antrąja – Stanislavos ir Edvardo Kateivų sodyba Valiliškių kaime (Smilgių sen.).

Dvi trečiąsias vietas pasidalijo Paįstrio kaime (Paįstrio sen.) gražiai besitvarkantys Irena ir Volodia Jachjajevai bei Tiltagalių (Karsakiškio sen.) gyventojai Dalia ir Vytautas Valiaugos.

Vienkiemių sodybų kategorijoje geriausiai įvertinta Jolantos ir Gintauto Čiplių sodyba, puošianti Rimaisų kaimą (Ramygalos sen.), antrąją vietą pelnė Pašiliuose (Miežiškių sen.) puoselėjama Rūtos ir Viliaus Pilkauskų sodyba. Trečioji vieta skirta gražiai besitvarkantiems Kairių kaimo (Smilgių sen.) gyventojams Ritai ir Henrikui Tumanauskams.

Džiugu, kad aplinkos grožį puoselėja ne tik nuosavų sodybų šeimininkai, bet ir daugiabučių namų gyventojai.

Daugiabučių gyvenamųjų namų teritorijų bendrųjų erdvių kategorijoje gražiausiai besitvarkančiu pripažintas Ramygalos mieste (Ramygalos sen.) Kaštonų g. 7-asis namas. Apdovanojimas įteiktas bendrijos pirmininkei Zitai Šegamogienei.

Kitas dvi prizines vietas pelnė Pažagieniuose (Panevėžio sen.) esantys daugiabučiai. Antroji vieta skirta Švyturio g. 25-ojo (bendrijos pirmininkas Stanislovas Jasiūnas), trečioji – Žagienės g. 10-ojo namo gyventojams (bendrijos pirmininkė Virginija Kazokienė).

Ramygalos mieste esanti Laimos ir Antano Kiškių sodyba pelnė nominaciją „Etnokultūros tradicijų puoselėtojams“.  

Konkurso-apžiūros nugalėtojams įteiktos mero Povilo Žagunio Padėkos, stiklo menininko R. Kriuko sukurti stiklo nameliai.

Panevėžio seniūnijoje, Vaivadų kaime, sodybą puoselėjantiems Vaidai ir Rimantui Januškevičiams įteikta LR Seimo narės Guodos Burokienės padėka. LR Seimo narys Tomas Tomilinas padėką skyrė gražiai besitvarkantiems Vadoklių seniūnijos Jotainių kaimo gyventojams Janinai ir Vidui Viederiams.

Šventės dalyviams ir svečiams koncertą surengė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Liudas Mikalauskas.

Gražiausiai tvarkomų sodybų apžiūra-konkursas Panevėžio rajono savivaldybėje su nedidele pertrauka vyksta daugiau nei 20 metų. Jo tikslas – skatinti rajono gyventojus puoselėti tvarką savo sodybose ir aplink jas, skleisti kraštovaizdžio kūrimo patirtį vienkiemiuose, kaimuose bei miesteliuose ir Ramygalos mieste, įvertinti ir paskatinti gražiausiai besitvarkančius šeimininkus.


Savivaldybės informacija

image_print