Šv. Velykas jau antrus metus iš eilės sutinkame COVID-19 grėsmės akivaizdoje. Tačiau ir visuotinio karantino sąlygomis Panevėžio rajone Vadoklių miestelyje išlieka gyva unikali senovinė, po Pirmojo pasaulinio karo gimusi tradicija – Kristaus prisikėlimą skelbiantis Velykų būgno mušimas Švč. Jėzaus širdies bažnyčios šventoriuje.

Kaip įprasta, ankstų šv. Velykų rytą, 7 valandą, vos patekėjus saulei, būgnas bus išneštas į šventoriaus kiemą ir sudundės galingais garsais, žadindamas miestelio ir aplinkinių kaimų žmones, skelbdamas Kristaus Prisikėlimą.

Mušėjai Sigitas Liobikas, Albertas Kisielis, Vidmantas Skurdenis kūlelėmis darbuosis visą valandą. Renginys bus filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas Facebook socialinio tinklo Vadoklių kultūros centro paskyroje.

Dėl karantino ribojimų, kaip ir praėjusiais metais, teko atsisakyti būgnams gaudžiant vykdavusios bažnytinės  procesijos. 8 valandą prasidės klebono Ričardo Banio aukojamos Prisikėlimo šv. Mišios.

Visi raginami laikytis šalyje galiojančių saugumo taisyklių, būti atsakingais, saugoti save ir aplinkinius.

Vadoklių kultūros centro ir Panevėžio kraštotyros muziejaus teikimu, Velykų būgno mušimo tradicija Aukštaitijoje 2019 m. įtraukta Nacionalinį Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Tradicijos saugotojas – Vadoklių kultūros centras.

Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus muziejininkai daugiau kaip 20 metų tęsia Velykų būgnų mušimo tradicijos fiksavimą ir tyrinėjimą visoje Lietuvoje. Nuo XIX a. su pertrūkiais įvairiose Aukštaitijos regiono parapijose šv. Velykų rytą vieno ar dviejų būgnų garsai vietos žmones kviečia į Prisikėlimo šv. mišias, simboliškai žadina pavasario gamtą, žemę, pasveikina saulę.


Savivaldybės informacija

image_print