Miežiškių kultūros centre svečius pasitinka ant sienos pritvirtinta stilizuota medžio šaka, ant kurios tupi „Aukso paukštės“. Dar neseniai miežiškėnai didžiavosi turintys keturis taip pavadintus aukščiausius apdovanojimus, teikiamus daugiausiai pasiekusiems Lietuvos mėgėjų kolektyvams. O ką tik šį gražų būrelį papildė penktoji. Už pastarųjų metų pasiekimus „Aukso paukštė“ įteikta geriausiu šalies vokaliniu ansambliu ir vadove pripažintiems Miežiškių kultūros centro mišriam vokaliniam ansambliui „Alkupis“ ir jo vadovei Linai Kairytei.

Apdovanojimo įteikimo iškilmės tapo įspūdinga švente – koncerte dainavo svaraus įvertinimo sulaukęs „Alkupis“, griežė Panevėžio styginių kvartetas. Renginio scenografijoje ir scenarijuje buvo daug tėkmės, vandens atspindžių – taip įprasminta per Miežiškius tekančio Alkupio vardu pavadinto kolektyvo kūrybinė veikla.

„Aukso paukštę“ miežiškėnams įteikę jos steigėjo, Lietuvos nacionalinio kultūros centro, atstovai Tomas Kreimeris ir Danguolė Aukselienė sveikino ansamblį, džiaugėsi jo pasiekimais, pabrėžė vadovės L. Kairytės talento vertę ir ragino kraštiečius didžiuotis, kad šalia gyvena tokie kūrybiški žmonės.

Sulaukta ir savųjų pripažinimo, gausių sveikinimų, dovanų. Panevėžio rajono savivaldybės vardu komplimentais dainininkus ir vadovę apibėrė mero pavaduotojas Antanas Pocius, padėkų ir linkėjimų negailėjo Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus atstovai, Miežiškių seniūnas Remigijus Budreika, kolegos ir gerbėjai.

Lietuvos nacionalinis kultūros centras kasmet „Aukso paukštes“ įteikia maždaug dešimčiai šalies mėgėjų meno kolektyvų – kapeloms, orkestrams, ansambliams, teatrams. Apdovanojimai ir geriausiųjų titulai teikiami įvertinus aktyvią pastarųjų metų veiklą, kūrybos procesus ir meninius laimėjimus.

Be „Alkupio“, svariuosius apdovanojimus Miežiškiuose jau yra pelnę vokalinis ansamblis „Raskila“, folkloro ansamblis „Ringis“, kapela „Ratasai“ ir mėgėjų teatras. Panevėžio rajonui ką tik  atskridusi „Aukso paukštė“ – jau keturiolikta.


Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

Nuotraukų autorius Gintaras Lukoševičius

image_print