Tūkstančius tradicinių šokių entuziastų suburianti akcija „Visa Lietuva šoka“ rugsėjo 16 d. vėl sukvietė įsisukti į lietuviško šokio sūkurį ir Panevėžio rajone.

Visus susirinkusius į Vadoklių kultūros centro Jotainių padalinio salę  tradicinių šokių mokė nuolatiniai šios akcijos dalyviai – folkloro kolektyvų „Virsnia“ ir „Rūtela“ nariai ir meno vadovė Agnė Leleivienė. Pirmą kartą akcijoje dalyvavo ir šokių muziką atliko šiais metais susibūrusi Jotainių padalinio vaikų tradicinė kapela „Kleketas“, vadovaujamas meno vadovo Remigijaus Sutkaus.

Smilgių etnografinėje sodyboje vyko vaikų ir jaunimo kapelos „Smilgenė“ veiklos 30-mečio koncertas. Po koncerto dalyviai ir žiūrovai buvo pakviesti į sodybos kiemą prisijungti prie akcijos „Visa Lietuva šoka“. Šokti kvietė Panevėžio bendruomenių rūmų šokėjai.

Nepabūgę rudeniško oro rajono gyventojai ir svečiai rinkosi ir prie Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio. Šokti mokė šios kultūros įstaigos meno vadovas Jonas Marcinkevičius, jo vadovaujamo vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvo „Kupolėlė“ šokėjai ir Paįstrio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvo šokėjos bei jų vadovė Nijolė Vidžiūtė. Muzikavo Liūdynės kultūros centro meno vadovai: Vytautas Šulskis ir Virginijus Kazlauskas. Renginį vedė meno vadovė Aušra Sidorovienė.

Akcijos „Visa Lietuva šoka“ metu šokti aukštaičių, dzūkų, sūduvių, žemaičių ir Mažosios Lietuvos šokius jau tapo tradicija. Šiemet susibūrusieji į akciją buvo kviečiami išmokti ir ukrainiečių liaudies šokį „Grečaniki“, taip išreiškiant palaikymą Ukrainos tautai, jos kultūrai, tradicijoms.


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus informacija

Agnės Leleivienės, Linos Narkevičienės ir  Nijolės Vidžiūtės fotografijos

image_print