Užduokite savo klausimą

  Klausimai ir atsakymai

  Sveiki. Gyvename salia rekonstruojamo Panevezio aplinkelio, Pavieseciu kaime. Visa para mus vargina automobiliu ( ypac kroviniu) keliamas triuksmas, ka jau kalbeti apie oro tarsa. Galbut planuose yra numatytas garso atmusejes musu gyvenvietei, juk ateityje aplinkelis dar labiau plates.

  Kiek supratome, kalba eina apie Paviešečių kaime (Ežerėlio gyvenvietė) gyvenamąjį kvartalą (toliau – Kvartalas). Valstybinės svarbos objekto – Panevėžio miesto vakarinio aplinkkelio A17 (ViaBaltica) rekonstravimo projekto užsakovas Lietuvos automobilių kelių direkcija, projekto rengėjas – UAB Kelprojektas.

  Projektui yra atlikti poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai vertinimai. Sanitarinė šio kelio apsaugos zona (kurioje negali būti gyvenamųjų namų arba esamiems taikomos kompensacinės priemonės) yra 70 metrų nuo kelkraščio. Kvartale arčiausiai nuo kelkraščio pastatyti gyvenamieji namai yra už 100 metrų. Be to, vadovaujantis kvartalo detaliuoju planu, yra užsodinta medžių juosta kaip garsą slopinantis barjeras. Kelio dangai bus naudojama naujos technologijos danga taip pat mažinanti triukšmą. Triukšmą slopinančios atitvoros projekte nenumatytos.

  Atkreipiame dėmesį, kad kvartalas buvo suformuotas vėliau nei įrengtas Panevėžio vakarinis aplinkkelis. Šiai dienai yra inicijuojamas detaliojo plano keitimas, todėl galite teikti pasiūlymus dėl numatomo triukšmo mažinimo priemonių. Darbų programos projektas yra patalpintas savivaldybės internetinėje svetainėje (www.panrs.lt) ir Panevėžio seniūnijos skelbimų lentoje.


  Labas rytas, noėjau pasiteirauti dėl naujų šiukšlių išvežimo taisyklių Panevėžio r., pagal ką skaičiavot, kai sudarinėjot naujas kainas? Tai dabar rūšiavimo konteineriai nebereikalingi Panevėžio r., Perekšlių k.? Ir kam tada bereikalingi kompostiniai konteineriai, jei pagal Jūsų naują tvarką reikės išvešti buitinius konteinerius kiekvieną mėnesį? Mano namas 120kv.m. ir gyvena 5 asmenys, bet buitinių atliekų aš nevežu, nes neturiu ką į jį dėti. Kodėl laisvoje šalyje man yra uždėta kažkokia laisvę varžanti prievolė?

  Pareigą tinkamai tvarkyti atliekas turi kiekvienas Lietuvos gyventojas.

  Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos 2017 m. gegužės 4 d. Nr. T-90 sprendimu patvirtinta ir nuo spalio 1 d. įsigaliojo dvinarė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų bei jų sutvarkymo tvarka. Priėmus šį sprendimą, keičiasi mokėjimo už komunalinių atliekų surinkimą ir sutvarkymą tvarka.

  Šiuos pakeitimus atlikti rajono savivaldybę įpareigojo  LR seimo priimtas atliekų tvarkymo įstatymas bei  Vietinės rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. liepos 24 d. nutarimu Nr. 711 .

  Šie teisės aktai ir numato, kad pastoviąją mokesčio dalį moka visi nekilnojamojo turto savininkai, valdytojai ar naudotojai, o kintama dalis priklauso nuo komunalinių atliekų susikaupimo normų bei išstumiamų konteinerių skaičiaus.

  Tenka apgailestauti  dėl jūsų teiginio , kad Jūs buitnių atliekų neturite. Antrinių žaliavų konteineriuose surenkamų atliekų sudėtis rodo, kad gyventojai nevengia į juos sumesti ir netinkamas perdirbti atliekas, taip vengdami mokėti už komunalinių atliekų tvarkymą.

  Prievolę mokėti už atliekų tvarkymą taip pat turės sodų savininkai. Už sodo paskirties objektą teks mokėti 7,2 Eur per metus. Gyvenantys soduose (deklaravę gyvenamąją vietą sodų bendrijos teritorijoje esančiuose gyvenamuosiuose namuose)  mokės kaip individualiame gyvenamajame name  gyvenantys asmenys.

  Pvz. Pastovioji rinkliavos dalis Panevėžio rajono gyventojams priklausys nuo nekilnojamojo turto objekto paskirties ir ploto. Individualių gyvenamųjų  namų savininkams pastovioji dalis skaičiuojama plotą padauginus iš nustatyto įkainio – 0,32. Tarkim, 50 kv. m namui mokestis bus 16 Eur per metus. Maksimalus apmokestinamas individualaus namo plotas – 100 kv. m.

  Individualių namų gyventojams, kurie naudojasi individualiu mišrių komunalinių atliekų konteineriu, dvinarės rinkliavos kintamoji dalis nustatoma pagal naudojamų konteinerių skaičių, tūrį ir ištuštinimo dažnį. 240 l konteinerio ištuštinimas kainuos 1,20 Eur, 120 l – 0,60 Eur.


  Sveiki, norėjau paklausti ar bus tiesiamas, seniai žadėtas Ramygalos aplinkkelis? O gal bus statoma garsą sulaikanti tvora, kad būtų mažinamas VIA Balticos keliamas triukšmas?

  Laba diena

  • Pagal kompetenciją (valstybinės reikšmės) magistralinių kelių tiesimą, rekonstravimą ir/ar modernizavimą organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos J. Basanavičiaus g. 36, LT–03109 Vilnius. Kada bus vykdomi Ramygalos aplinkkelio tiesimo darbai ar Via Baltica modernizavimo darbai (jei reikalingos garsą slopinančios priemonės) Panevėžio rajono savivaldybės administracija informacijos neturi.
  • Pagal kompetenciją siūlome kreiptis į anksčiau minimą įstaigą ir/ar VĮ „Panevėžio regiono keliai“ Radviliškio g. 58, Panevėžys.


  Laba diena, kur kreiptis dėl bebrų daromų užtvankų Vilkapjūvių k.,Karsakiškio sen., Panevėžio raj. Mums priklausanti žemės dalis ribojasi su valstybine žeme.

  Dėl bebrų daromos žalos Jūs turite raštu kreiptis į seniūniją, kurios teritorijoje yra Jūsų žemės sklypas. Seniūnija, gavusi Jūsų prašymą, jį perduos Savivaldybės  medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai Panevėžio rajone apskaičiuoti komisijai nagrinėti.


  Laba diena, kas atsakingas už Liūdynės miške suverstų padangų ir šiukšlių išvežimą iš miško?

  Klausimas labai abstraktus. Nežinant konkrečios vietos sunku tiksliau atsakyti. Bet kokiu atveju, pirmiausia už  nekilnojamojo turto tinkamą priežiūrą atsako sklypų savininkai. Žinant tikslią padangų išmetimo vietą, galima būtų konkrečiau atsakyti į klausimą.


  Paskutinis atnaujinimas: 2021-03-03 10:54