Dažniausiai užduodami klausimai

Gerą dieną. Noriu sužinoti ar man priklauso socialinė pašalpa? Šiuo metu mokausi aukštojoje mokykloje dieniniame skyriuje. Darbo biržoje nesu registruota. Galbūt yra mokamos tam tikros išmokos studentams?

Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo (Žin., 2003,Nr. 73-3352; 2011, Nr. 155-7353; 2012, Nr. 136-6968; 2013, Nr. 10-421) 1 str. 2 p. nustatyta, kad „ bendrai gyvenantys asmenys – sutuoktiniai ir jų vaikai  (įvaikiai) iki 18 metų; susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), arba vienas iš tėvų ir jo vaikai (įvaikiai)  iki 8 metų;neįregistravę santuokos ir bendrą ūkį tvarkantys pilnamečiai  ar veiksniais pripažinti nepilnamečiai vyras ir moteris ir jų vaikai (įvaikiai) iki 18 metų.

Į bendrai gyvenančių  asmenų sudėtį taip pat įskaitomi dirbantys (taip pat savarankiškai dirbantys), jeigu per mėnesį jų gaunamos pajamos yra mažesnės kaip 1 valstybės remiamų pajamų dydis (350,0Lt), arba nedirbantys (taip pat savarankiškai nedirbantys) nesusituokę ir savo vaikų  (įvaikių) neauginantys pilnamečiai vaikai (įvaikai) iki 24 metų, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje (studentai), įskaitant akademinių atostogų dėl ligos ar nėštumo laikotarpį, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) nuo bendrojo ugdymo programos baigimo dienos iki tų pačių metų rugsėjo 1 dienos.“

Jeigu Jums nėra 24 metų, studijuojate aukštojoje mokykloje, esate netekėjusi ir neauginate savo vaikų, tada piniginė socialinė parama  Jums vienai nepriklauso.  Kad gauti piniginę socialinę paramą visai šeimai,  reikėtų kreiptis Jūsų tėvams.

Dėl išsamesnės informacijos siūlome kreiptis telefonu – (8 45) 58 29 98.


Laba diena, norejau paklausti kaip as galeciau per interneta atsistoti i eile del buto, ir del iseitines pasalpos gavimo? ar man butinai reikia vaziuoti i savivaldybe? Jai taip tai i koki kabineta man kreiptis?

Dokumentus dėl socialinio būsto tvarko ekonomikos ir turto valdymo skyrius ir šio skyriaus specialistai galėtų paaiškinti tvarką. Išeitinės pašalpos savivaldybėje nėra mokamos. Jas nustatyta tvarka gali mokėti darbdavys.


Norėčiau paklausti: persiregistravome į butą Panevėžio rajone (Dembavoje, sia savaite) taip pat sudarėme ir nuomos sutartį. Vyras stovi darbo biržoje (savaitę), man likę mažiau nei 70 dienų iki gimdymo(išmokų iš sodros negaunu). Ar mums priklauso socialinė pašalpa bei kompensacijos už būsto šildymą bei geriamąjį vandenį, ir jei taip, nuo kada galima pradėti tvarkytis dokumentus?

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad Jūsų šeimai priklausytų nuo 2013-10-01 socialinė pašalpa ir būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens ir karšto vandens išlaidų kompensacija.
Dėl smulkesnės informacijos bei prašymo- paraiškos užpildymo piniginei socialinei paramai gauti, Jums reikėtų kreiptis į Velžio seniūniją, arba į Panevėžio rajono savivaldybės socialinės paramos skyrių, 118 kab. adresu: Vasario 16-osios g. 27, Panevėžys. Su savimi turėkite gydytojų komisijos išduotą pažymą, kad likę mažiau nei 70 kalend. dienų iki gimdymo, nuomos sutartį, geriamojo vandens ir nuotekų atsiskaitymo knygelę, bei asmens dokumentus. Esant neaiškumams skambinti tel. 8 45 582998


Užduokite savo klausimą

    Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-19 16:05