Dažniausiai užduodami klausimai

Ar mokami vaiko pinigai jam suėjus 18 metų bet dar mokantis mokykloje?

Vadovaujantis Išmokų vaikams įstatymo 6 str., kiekvienam vaikui nuo gimimo dienos iki 18 metų arba vyresniam kaip 18 metų asmeniui, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant asmenis, kurių mokymą pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai, skiriama ir mokama 1,75 bazinės socialinės išmokos dydžio išmoka per mėnesį (80,50 Eur).

Reikia pateikti  socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos prašymą skirti išmoką vaikui savo deklaruotos gyvenamosios vietos seniūnijoje arba per spis.lt sistemą.


Norėjau paklausti ar galima į soc. paramos skyrių užeiti be galimybių paso. Jei ne, tai kokiu būdu užpildyti prašymą dėl paramos.

Parašymą dėl paramos galite užpildyti spis.lt portale, seniūnijoje arba atvykus į socialinės paramos skyrių. Jeigu neturite galimybių paso, į laukiamąjį bus pakviestas išmokų specialistas.


Mirė mama kur galiu kreiptis dėl viekartinės pašalpos mirus artimajam gavimo. Ar galiu prašymą paleikti internetu?

Prašymą dėl paramos mirties atveju galima pateikti šiais būdais:

  1. prašymą užpildyti sistemoje SPIS spis.lt ;
  2. atvykus į Savivaldybės Socialinį paramos skyrių Panevėžys, Vasario 16-osios g. 27, 113 (I a.).

Konsultacijos ir informacija teikiama tel. 8 45 582965.


Sveiki, noriu atsisakyti vaiko pinigu nes isvykome su vaikais is Lietuvos ir issiregistavome, kaip Tai padaryt?

Dėl išmokos vaikui nutraukimo galima parašyti prašymą elektroniniu paštu adresu:  [email protected] . Būtina nurodyti savo asmens duomenis.


Sveiki. 2020 04 17 sūnui suėjo 18 metų. Jis mokosi profesinėje mokykloje. Kiek žinau jam dar priklauso vaiko pinigai. Ar reikia pildyti naują prašymą. Ir kas turi tą prašymą pildyti: aš (mama), ar jis pats? Kur tą padaryti.. Gyvename Panevėžio rajone.

Jei Jūsų sūnus mokosi profesijos kartu su bendrojo lavinimo programa tuomet išmoka vaikui jam priklauso. Reikia pateikti naują prašymą yra galimybė rinktis ar išmoka bus pervedama į tėvų ar vaiko vardu atidarytą sąskaitą. Prie prašymo reikia pridėti mokymo įstaigos pažymą kurioje matytųsi pagal kokią programą jis mokosi.


Perskaičiau įstatymus ir juose buvo nurodyta, jog tėvams priklauso išmoką už vaiką iki 18 metų arba studijuojančiam vaikui iki 26 metų. Ar tikrai mokama? Ir ar priklauso tada, jei pavyzdžiui aš po mokyklos metus nestudijavau, ir dabar studijuoju ar mano tėvams priklauso išmoka už mane?

Išmoka vaikui mokama nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, iki baigs bendrojo ugdymo programą), bet ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai.


Laba diena, sudariau išlaikymo iki gyvos galvos sutartį ir pagal ją įgyjau nekilnojamą turtą, kuriame iki gyvos galvos gyvens ir juo naudosis tik mano močiutė ( aš jame negyvensiu ir jo nenaudosiu). Ar ji nepraras galimybės gauti jai priklausančias kompensacijas ( už komunalines paslaugas)? Kokius dokumentus tokiu atveju reikia turėti su savimi, kreipiantis dėl kompensacijų prasidedant šaltajam sezonui?

LIETUVOS RESPUBLIKOS PINIGINĖS SOCIALINĖS PARAMOS NEPASITURINTIEMS GYVENTOJAMS ĮSTATYMO 23 str. 2 d. 8 p. yra numatyta, kad Savivaldybės administracija, teikdama piniginę socialinę paramą, turi teisę 6 mėnesius neteikti piniginės socialinės paramos, jeigu bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo per 6 mėnesius iki kreipimosi dėl piniginės socialinės paramos perleido nuosavybėn kitam asmeniui šio įstatymo 14 straipsnio 1 dalies 1–8 punktuose nurodytą turtą ir kreipdamiesi (kreipdamasis) dėl piniginės socialinės paramos prašyme-paraiškoje nenurodė gautų piniginių lėšų ar už jas įsigyto naujo turto.

Jums reikia kreiptis į seniūniją, kurios teritorijoje gyvenate, turėti asmens dokumentą, dovanojimo sutartį. Seniūnijos Piniginės socialinės paramos teikimo komisija priims sprendimą dėl paramos teikimo.


Užduokite savo klausimą


    Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-19 16:05