Ramygalos pramonės parko perspektyvos aptartos su Panevėžio PPAR vadovais

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis susitikime su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentu Sigitu Gailiūnu ir generaliniu direktoriumi Visvaldu Matkevičiumi aptarė Panevėžio rajono Ramygalos pramonės parko perspektyvas.

Akcentuota, kad Ramygalos miesto teritorijoje, strategiškai patogioje vietoje, šalia Via Baltica magistralės, įkurtame Ramygalos pramonės parke (PP) sudarytos palankios sąlygos vystyti verslą – 12,4 ha valstybinės žemės plote įrengta visa būtina infrastruktūra – suformuoti 4 investicijoms tinkami sklypai, nutiesti privažiavimo keliai, įrengti vandens tiekimo ir nuotekų tinklai, ryšių kabelinės linijos, dujotiekis.

Sutvarkyti sklypai su visa pramonei būtina infrastruktūra sudaro sąlygas investuotojams naujai veiklos pradžiai ar gamybos perkėlimui. Tačiau kol kas rimtų investuotojų nesulaukta.

„Siekdami pritraukti investuotojų, prašome Panevėžio PPAR panaudoti visas turimas galimybes.  Be to, pasibaigus teismo procesui su buvusiais parko nuomininkais, ir Savivaldybė turi laisvesnes rankas“, – sakė meras.

P. Žagunis neatmeta galimybės Ramygalos PP tapti Laisvąja ekonomine zona (LEZ). Sprendimą dėl plyno lauko statuso keitimo turėtų priimti šalies Vyriausybė. Tokią galimybę patvirtino ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Tačiau, pasak mero, apie tai kalbėti, kol nėra potencialaus investuotojo, anksti. Galbūt atsiradusį investuotoją tenkintų ir dabartinis Ramygalos PP statusas.

PPAR vadovas V. Matkevičius sakė, kad Ramygalos PP projektas vykdomas nuo 2007 metų, kuomet prasidėjo parko steigimo procesas.

„Projektas – su barzda, bet jo vystymui turėjo įtakos ir Europoje prasidėjusi ekonominė krizė. Netgi pradėta kalbėti, kad šis projektas neturi perspektyvų, nors į teritorijos infrastruktūras įdėtos nemažos investicijos. Perspektyvoje, jeigu reikėtų, prie dabartinio Ramygalos PP ploto galima prijungti ir didesnius plotus“, – teigė V. Matkevičius.

Jis pažymėjo, kad Ramygalos PP yra geografiškai patogioje vietoje – netoli autostrados „Via Baltica“. Sukurta visa infrastruktūra, o jeigu prireiktų elektros galių, vandens tiekimo, infrastruktūrą galima didinti.

Panevėžio PPAR generalinis direktorius mano, kad atsiradus investuotojams surasti darbuotojų nebūtų sudėtinga – šalia parko yra Ramygalos miestas, netoli – Panevėžys.

„Susitikime su rajono meru aptarėme visus Ramygalos PP niuansus – blogąsias ir gerąsias projekto puses. Manau, kad reikia užsiimti Ramygalos PP perspektyvomis ir vystymo planais. Panevėžio PPAR padės ir savo nariams skleis žinią apie parko perspektyvas, o rajono savivaldybė svarstys visus siūlomus planus“, – sakė V. Matkevičius ir teigė, kad perspektyvoje yra visos galimybės Ramygalos PP peraugti į LEZ.

Savivaldybės meras P. Žagunis tikisi, kad susitikimas su Panevėžio PPAR vadovais bus perspektyvus, padės pagarsinti Ramygalos PP verslui teikiamas galimybes.

Daugiau apie Ramygalos PP čia


Savivaldybės informacija