Šiemet Panevėžio ir Utenos apskrityse ugniagesiai gelbėtojai jau gesino 129 žolės gaisrus. Vien per šiltą ir saulėtą balandžio 20 dieną Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiams teko 13 kartų vykti deginti degančios žolės bei kitų gaisrų atvirose teritorijose.

Sausa žolė degė Panevėžyje, Margirio ir Senamiesčio gatvėse; Panevėžio r., Paįstrio sen., Skaistgirių k.;   Biržų, Zarasų, Ignalinos, Utenos rajonų savivaldybėse; Visagino  savivaldybėje. Tai tik vienos sausos ir saulėtos dienos pranešimai. Tokių įtemptų dienų ugniagesių gelbėtojų laukia ne viena.

Deginama žolė ne tik žala gamtai. Išplitus liepsnoms gali nukentėti žmonės ir jų turtas.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų, degių konstrukcijų statinių ir degių medžiagų sandėliavimo vietų. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti: užpilti žemėmis arba vandeniu ir palaukti, kol jis visiškai nustos rusenti. Draudžiama kurti laužus durpingose vietose ir miškuose, esant sausringam laikotarpiui, pučiant stipriam vėjui, ypač sausoje vietoje – arti medžių ir jų šakų.

Nuo medžių kamienų laužavietę turi skirti ne mažiau kaip 5 metrai. Būtina įsidėmėti, jog kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus leidžiama kurti ne arčiau kaip 6 metrai nuo pastatų.

Ugniagesiai primena, kad už sausos žolės deginimą nesilaikant numatytų reikalavimų gresia administracinės baudos, taip pat vertinama aplinkai padaryta žala.


Parengta pagal PAGD prie VRM Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos informaciją

image_print