Vyšivankos dieną – solidarumo žinia Ukrainai iš Panevėžio rajono savivaldybės

Kasmet trečiąjį gegužės ketvirtadienį ukrainiečiai mini Vyšivankos dieną ir puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais.

Vyšivanka (ukr. Вишиванка) – liaudiškais geometriniais raštais siuvinėti marškiniai. Ukrainietiška vyšivanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Vyšivanka yra tapusi ukrainietiškos nacionalinės tapatybės dalimi, ypač svarbią simbolinę prasmę ji įgavo 2014 m. Maidano sukilimo metu ir Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą.

Išreikšdami solidarumą su Rusijos karinę agresiją patiriančia šalimi Panevėžio rajono savivaldybės vadovai, dalis administracijos darbuotojų šiandien pasipuošė vyšivankomis.

„Palaikome Ukrainą šios didvyriškos šalies kovoje su agresoriumi. Manome, kad ne tik mūsų savivaldybės teikiama humanitarinė pagalba, bet ir moralinė parama yra labai svarbi tikėjimo pergale neprarandančiai šaliai“, – tokią mintį Vyšivankos dienos paminėjimu išreiškė savivaldybės vadovai.

Panevėžio rajono savivaldybė – solidari su Ukrainos tauta. Draugystė užmegzta praėjusiais metais. 2023 m. liepą pasirašytoje sutartyje su Ukrainos Respublikos Radechivo savivaldybe numatytas bendradarbiavimas viešojo administravimo, švietimo, kultūros, sporto ir kitose srityse.

Jau vykdomi bendri projektai, rengiamos stovyklos vaikams, dalyvaujama renginiuose, akcijose, teikiama humanitarinė parama.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį pasirašytas ketinimų protokolas bendradarbiauti kultūros ir turizmo srityse su Ukrainos Poltavos regioninės karinės (valstybės) administracija.

Vienas iš bendrų projektų – savivaldybės kartu su Poltavos partneriais bei Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Poltavos srityje išleistas 2024 metų etnokultūrinis kalendorius „Šimtmečio kelias“, reprezentuojantis Lietuvos ir Ukrainos regionų tradicinius tautinius drabužius.


Savivaldybės informacija