VELYKĖLĖS LIŪDYNĖJE

Nors šiemet iš žiemos snaudulio gamta keliasi pamažu ir medžiai dar tik ruošiasi puoštis žaliu rūbu, tačiau visiems gera ir džiugu, nes pavasarį vaikučiai su nekantrumu laukia labai gražios, nuotaikingos, pilnos džiugesio ir linksmybių šventės – Atvelykio, dar vadinamos vaikų Velykėlėmis.
                      Panevėžio r. Liūdynės  kaimo vaikučiai  nekantriai laukė mažųjų „Vaikų Velykėlių“ šventės, kurios vyko šiltą ir saulėtą balandžio 22 dieną. Šį bendrą projektą po dviejų metų pertraukos vėl organizavo glaudžiai bendradarbiaujantys socialiniai partneriai – Liūdynės kultūros centras ir  Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ Liūdynės skyriaus pedagogai.                

Vaikai su tėveliais ir seneliais rinkosi prie Liūdynės kultūros centro švęsti vaikų Velykėlių šventę.  Juos pasitiko nuotaikingai nusiteikęs zuikis Vikruolis – Liūdynės kultūros centro meno vadovė Daiva Židonienė ir nusiminusi vištelė Izabelė – Velžio vaikų lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ Liūdynės skyriaus mokytoja Renata Dabrilienė. Vištelė ir zuikis pakvietė vaikus padėti ieškoti didelio balto kiaušinio, kurį vištelė nešė vaikams ir  pametė bėgdama nuo lapės. Tačiau norint surasti kiaušinį, vaikai turėjo įveikti daugybę kliūčių darželio teritorijoje: surinkti kamuoliukus į tam tikros spalvos krepšius, ridenti kiaušinius nuo kalno, praridenant pro stebuklingas dureles, nučiuožti nuo čiuožyklos, pralįsti pro tunelį. Įveikę nemažai užduotėlių vaikučiai vis dar nerado pamesto kiaušinio. Zuikis ir vištytė vaikams padėjo pasisupti ant sūpynių, pereiti  labirintą  ir įveikti kliūčių ruožą. Linksmybės tęsėsi Liūdynės žaidimų aikštelėje, kur ir buvo rastas didelis baltas kiaušinis. Tačiau ir čia vaikų laukė sunkumai: reikėjo surasti paslėptus papuošimus kiaušiniui. Juos suradę puošė didįjį Velykinį kiaušinį– Margutį. Vėliau vaikai  su zuikiu ir vištele šoko šokius, linksminosi. Visi šventės dalyviai džiaugėsi gautomis dovanėlėmis. Linksmi ir smalsūs mažieji, jų tėveliai dėkojo šventės  organizatoriams už puikią ir nuotaikingą šventę.

Džiaugiamės, jog ši graži pavasario šventė suteikė mažiesiems daug džiaugsmo ir gerų emocijų.


Straipsnio autorė: mokytoja metodininkė Renata Dabrilienė

Nuotraukos: Liūdynės kultūros centro direktorės Karolinos Raziūnienės