Valstybei ruošiantis suvienodinti mokesčius tarp įvairių verslo formų ir svarstant įstatymų pakeitimus, šalies žemdirbiai vis garsiau kalba apie teisinės veiklos formos keitimą, siekiant palankesnių mokesčių. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), norėdama padėti ūkininkams įsivertinti teisinės veiklos formos keitimo aplinkybes ir galimas pasekmes, savo interneto svetainės www.zum.lt rubrikoje ,,Dažniausiai užduodami klausimai” parengė naują skiltį ,,Teisinės formos ir mokesčiai”.

Skiltyje palyginta, kuo skiriasi įvairios veiklos teisinės formos, kokie mokesčiai šiuo metu joms taikomi. Taip pat galima sužinoti, kokie mokesčių pakeitimai svarstomi. Visa ši naudinga informacija pateikta patogiu lentelių formatu.

Prieš priimdamas sprendimą, kiekvienas ūkininkas galės pats įsivertinti savo verslo perspektyvas ir nuspręsti – jam patogiau veiklą vykdyti kaip fiziniam ar kaip juridiniam asmeniui.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad šiuo metu mokesčių įstatymų projektai dar yra svarstymo stadijoje, galutiniai sprendimai nepriimti, todėl dar anksti daryti išvadas dėl realių mokestinių pasikeitimų ūkininkams.


Parengta pagal ŽŪM informaciją

image_print