Sveikatingumo renginys „Sveikas žmogus-laimingas žmogus“

Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys, nes žinios, bei geri įgūdžiai reikalingi tam , kad galėtume įvertinti ir išsiugdyti teigiamas nuostatas ir pajusti atsakomybę už savo sveikatą. Rūpintis sveikata žmogui reikėtų nuolatos.

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui. Mes daug dėmesio skiriame sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui. O kad geriau suprastume, kodėl reikia rūpintis sveikata rugsėjo 16 dieną Mykolo Antanaičio gimnazijoje vyko Sveikatingumo diena „Sveikas žmogus – laimingas žmogus“, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.  Į svečius atvyko ir Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokinių komanda.  Dalyvių akcentas buvo žalia spalva, nes sveikatos mokyklos simbolis žalias obuolys.

Klasių komandos aplankė 14 stotelių: „Šokio ritmu“, „Atgal į praeitį“, „Maisto menas“, „Baltas triukšmas – sveikata“, „Rieda, rieda obuoliukas“, „KMI“, „Padėk draugui“, „Pasirink teisingai“, „Švara = sveikata“, „Kino seansas“, „Emocinė sveikata“, „Gyvenimo ratas“, „Augu sveikas“, „Sveikatos loterija“. Veiklas stotelėse organizavo Panevėžio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės, pagalbos mokiniui specialistės, mokytojai, gimnazijos direktorius Vaidas Pocius. Veiklos apėmė visus sveikos gyvensenos principus: sveikatai palankią mitybą, poilsį, fizinį aktyvumą, žalingų įpročių neturėjimą, emocinę sveikatą, higieną, pirmą pagalbą. Komandos atliko daug įvairių užduočių. Sužinojo, kaip sau padėti išlaikyti gerą sveikatą, aktyviai pajudėjo, kūrybingai padirbėjo. Sudalyvavo loterijoje bei išmoko apskaičiuoti KMI, kuriuo galima įvertinti ir savo sveikatos būseną.

Ir nors visą dieną dangumi plaukė pilki debesys, grasindami lietumi. Mūsų visų džiaugsmui 14 valandą pramušė saulė pilką dangų ir leido uždėti paskutinį šios dienos akcentą. Visi kartu suformavome „gyvą“ obuolį.

Ši diena mažu žingsneliu mus priartino prie suvokimo, kad reikia mylėti save, rūpintis savo gera sveikata, sukurti teigiamų emocijų aurą ne tik sau bet ir kitiems.


Visuomenės sveikatos specialistė A.Džiugelytė 

Neformaliojo ugdymo organizatorė L.Kazakaitienė