1

Susitikimas su savanoriais

Kas gali savanoriauti? Kur galima savanoriauti? Kodėl verta savanoriauti? … ir dar daug atsakymų apie savanorystę išgirdo Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos penktokai susitikimo metu su Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre savanoriaujančiais savanoriais. Jau tradiciniu renginiu tapęs susitikimas šiemet vyko kitu formatu. Virtualaus renginio metu mokinius ir savanorius sveikino bei drąsino abiejų ugdymo įstaigų administracijos atstovai. Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro direktorius Petras Leikauskas pabrėžė, kad Europos solidarumo korpuso projekto pavadinimas „Ryšys“ puikiai iliustruoja šio susitikimo esmę.

Savanoriai iš Gruzijos Lasha ir Sophie, turkė Merve ir ispanas Marc susitikimo metu ne tik pristatė savo patirtį savanoriaujant, bet ir, išsiskirstę į grupeles, naujamiestiečiams papasakojo apie savo šalį, jos išskirtinumus.  Penktokai uždavė nemažai klausimų, taip pat rekomendavo svečiams iš užsienio ką galėtų aplankyti mūsų šalyje. Renginys vyko anglų kalba.

Už galimybę ugdyti mokinių pilietiškumą kitaip, kaip ir kasmet dėkojame Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro neformaliojo ugdymo skyriaus vedėjai Kristinai Raščiuvienei.


Renginio organizatorės anglų k. mokytojos Eglė Čepulienė ir Sigita Šakienė