1

Sugriežtinta apsauginių veido kaukių dėvėjimo tvarka

Nuo pirmadienio, lapkričio 15 d., prekybos, paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, bus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius. Griežtinti apsauginių veido kaukių dėvėjimo tvarką viešose vietose ir atsisakyti medžiaginių bei savadarbių veido apsaugos priemonių nuspręsta Lietuvoje sparčiai plintant koronaviruso delta atmainai, kuriai perduoti užtenka ir trumpesnio laiko, ir mažesnio viruso kiekio – praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Operacijų vadovo sprendimus rasite čia: V-2548, V-2550, V-2551, V-2552.

Medicininių kaukių arba respiratorių (toliau – kaukės) dėvėjimas priskiriamas prie labai svarbių ir efektyvių COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Pagal Europos standartus pagamintos veido apsaugos priemonės geriausiai mažina užsikrėtimo koronavirusu riziką ir geriausiai sulaiko žmogaus į aplinką iškvepiamus lašelius. 

Kad užtikrintų efektyvią apsaugą, kaukė turi būti dėvima tinkamai: dengti nosį,  burną, smakrą ir būti periodiškai keičiama. Vienkartines kaukes galima dėvėti tik vieną kartą, jas keisti būtina kas 3–4 val. arba kai sudrėksta. 

Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Kaukių leidžiama nedėvėti asmenims, kai jie sportuoja ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke, kitais sprendimuose numatytais atvejais. 

Kitos nemedicininės COVID-19 ligos prevencinės priemonės taip pat yra labai svarbios. Gyventojams rekomenduojama dažniau plauti arba dezinfekuoti rankas, viešose vietose laikytis bent 2 metrų atstumo nuo aplinkinių, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, dažniau vėdinti patalpas ir kt.


Parengta pagal SAM informaciją