„Smėlėtos pėdos“ – svajonių išsipildymas ir pirmas pasimatymas su jūra

„Smėlėtos pėdos“ – toks yra paramos fondo Future Self Group ir Smilgių seniūnijos bendro projekto pavadinimas, kurio dėka liepos 17–18 dienomis 40 įvairaus amžiaus vaikų ir keturi tėveliai iš Smilgių ir Krekenavos seniūnijų pirmą kartą nuvyko į Palangą ir pamatė jūrą. Į Palangą atvykusius vaikus pasitiko Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, perduodami linkėjimus vaikams ir padovanodami didžiulį Žvagulių šeimos šakotį. Vaikai turėjo galimybę ne tik maudytis jūroje, bet ir džiaugtis iškyla ant jūros kranto, kurią suorganizavo profesionali fotografė, nuomonės formuotoja Edita Nyork, įamžinusi pirmus vaikų įspūdžius ir stebuklingas akimirkas.

Iškylos metu vaikus pasveikino ir kartu laiką leido laidų vedėjas Justinas Jankevičius. Vaikai turėjo galimybę džiaugtis Palangos Atostogų parke esančiomis vandens pramogomis, suktis Palangos apžvalgos ratu, pramogauti batutų parke ir vaišintis ledais.

Visos kelionės metu dalyviai vilkėjo Future Self Group dovanotus marškinėlius ir kepurėles, taip išreikšdami savo vienybę.

Smilgių seniūnijos ir Krekenavos seniūnijos kolektyvų bei visų vaikų vardu norime nuoširdžiai padėkoti visai Future Self Group komandai už sukurtą galimybę Smilgių seniūnijos ir Krekenavos seniūnijos vaikams pirmą kartą pamatyti jūrą, susipažinti su Palanga bei pasimėgauti įvairiomis pramogomis.

Taip pat norime padėkoti Panevėžio rajono savivaldybės administracijai už iniciatyvos palaikymą ir tikėjimą mūsų idėjomis bei sudarytas galimybes palydėti vaikus į šią nepamirštamą ir įspūdžių kupiną kelionę.

Jūra yra beribė platybė svajonėms, leidžianti suvokti, kad gyvenime gali būti daug didingesnių dalykų nei kasdienybėje kylančios problemos. Jūra padeda suprasti, kad už horizonto besislepianti nežinomybė yra lygi nežinomybei kiekviename iš mūsų. Jūra yra vartai, kurie leidžia patekti į geresnio Aš versiją, nes susimąstome apie gyvenimo prasmę. Ta Jūros didybė tokia pati kaip ir kiekvieno iš mūsų, žmonių, sielos didybė, telieka pažadinti šią stygą. Todėl Jūra. Todėl vaikai. Kuo anksčiau suvirpinama styga, tuo lengviau eiti savęs pažinimo keliu ir būti geru Žmogumi, tapti ateities herojumi.

Kas yra socialinis darbas? Kodėl apie jį tiek daug kalbama, tačiau plika akimi jis taip retai pastebimas? Socialinio darbo esmė ir prasmė yra ne tik pagalba klientui, užtikrinant bazinių poreikių patenkinimą, bet ir durų atvėrimas į platesnį, spalvingesnį Pasaulį, kuris glūdi už kiekvieno vidinio Aš sienų. Socialiniame darbe svarbu pažadinti jautriausias ir labiausiai nuo kasdienybės sunkumų užslėptas Žmogaus sielos stygas, kurias pavirpinus, iki šiol žinomos tiesos tampa nebe tokios teisingos. Ir tuo metu pabunda noras labiau pažinti save, savo vaikus, tėvus, draugus, artimuosius, visą supančią aplinką. O pažinti save nėra lengva. Ar visi mes esame tokie drąsūs, kad pasiryžtume iš tiesų susipažinti su savimi? Štai čia ir yra socialinis darbas. Socialinis darbuotojas paima už rankos ir padeda eiti savęs pažinimo keliu.


Viktorija Čeponytė, Smilgių seniūnijos vyriausioji socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis