Rytmetis „Ką papasakos vandens lašelis?“

Kovo 22-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šią svarbią dieną paminėjo Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“, Žibartonių ir Linkaučių skyrių ugdytiniai. Darželyje suorganizuotas sveikatingumo rytmetis „Ką papasakos vandens lašelis?“. Buvo kalbama apie vandens svarbą žmogaus sveikatai, gamtai. Šiai dienai skiriamas ypatingas dėmesys, kurios tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.

Sveikatos priežiūros specialistė pasekė pasaką apie vandens lašelį Miką. Vaikai suprato, koks vanduo stebukladarys: jis gali virsti debesiu, lietumi, rasa, rūku, sniegu, ledu… Pasirodo, kad ir vandens lašelis turi savo šeimą, o virsdamas debesiu, jos netenka ir labai ilgisi. Pažiūrėję filmuką „Tekėk, tekėk, upeliuk“ mažieji diskutavo, kam reikalingas vanduo, koks svarbus visiems gyviems organizmams, apie džiaugsmą, kad pakankamai turime vandens, apie būtinybę jį taupyti. Po to buvo linksmoji dalis. Vaikai atliko kvėpavimo pratimą, kur pagalbininkas buvo vanduo. Ši užduotėlė mažiesiems labai patiko, jie nurimo ir tik smalsiai stebėjo, kaip burbuliuoja vanduo puodelyje. Šį rytmetį užbaigėme vandens degustacija. Ugdytiniai ragavo ir spėliojo, kokį vandenį geria. Visi vienbalsiai tvirtino, kad skaniausias vanduo su citrina ir apelsinu, kuris suteikė jėgų ir gerą nuotaiką visai dienai. Nelabai patiko vanduo su druska, tačiau mažieji sužinojo, kad, kai skauda gerklytę, toks vanduo pats pirmas pagalbininkas. Juk vanduo gali būti ir vaistas!

Tikimės, kad mažieji domėsis gamta, patys ją saugos ir mokys kitus, gers ir brangins vandenį. Tai patys pirmieji vaikų suvokimai, pagarba gyvybei ir vandeniui. Juk vanduo yra visos gyvybės pradžia!


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė