Renginys „Drauge“ 2023 m.

Lapkričio 17 d. 5–8 klasių mokiniams Panevėžio rajono savivaldybėje vyko jau tradiciniu tapęs tolerancijos renginys „Drauge“, kurį organizavo Panevėžio rajono švietimo centro PPT padalinys. Šiame renginyje proaktyviai dalyvavo mokiniai ir jų mokytojai iš aštuonių rajono švietimo įstaigų: Velžio, Krekenavos Mykolo Antanaičio, Raguvos, Ramygalos bei Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijų, Dembavos progimnazijos, Upytės Antano Belazaro ir Paliūniškio pagrindinių mokyklų. Renginio pradžioje susirinkusius svečius sveikindamas Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius pabrėžė tolerancijos svarbą ir linkėjo visiems puikių kūrybinių idėjų. Vėliau dalyvius džiugino Panevėžio kolegijos studentai, Ramygalos atviro jaunimo centro darbuotojos bei Panevėžio jaunuolių dienos centro auklėtiniai.

Jaunuolių dienos centro auklėtiniai kartu su socialine darbuotoja Julija Gudiene renginio dalyviams demonstravo spektaklį „Stop“, kuriame pasakojama apie „kitokio“ jaunuolio priėmimą, draugiškumo, pagarbaus elgesio, pagalbos, tolerancijos kitokiam reikšmę. PPT padalinio socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė dalyvius supažindino su tolerancijos istorija, Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatais ir akcentavo, jog pripažįstant ir gerbiant kitus, galima patirti kur kas daugiau naudos, nei konfliktuojant. Šių metų Tarptautinės tolerancijos dienos pilietinė iniciatyva – „Tolerancijos žibintas“, nešantis toleranciją, pakantumą, gėrį, kuris turi įveikti blogį. Tad rajono mokiniai kartu su jaunuoliais komandinėse dirbtuvėse kūrė žaismingus ir spalvotus žibintus, dalijosi žiniomis apie toleranciją, jos svarbą, vertybes, pristatė peržiūrėto filmo pagrindinę mintį. Kalbėdami apie toleranciją svečiai turėjo galimybę ne tik bendrauti vieni su kitais, bet ir pasidalyti patirtimi. Mokiniams buvo pateiktos partnerių kūrybinės užduotys: Panevėžio kolegijos studentės kartu su dėstytoja Donata Jesiūniene vedė protmūšį tolerancijos tema, o Ramygalos atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojos Gabrielė Račinskienė ir Ernesta Liužinienė organizavo kūrybines dirbtuves su konstruktoriais, mokiniai, dirbami porose, mokėsi išklausyti vieni kitus, gerbti kitų ir kitokią nuomonę.

Tolerancijos renginyje drauge mokėmės būti tolerantiškiems, prisiminėme, kodėl svarbu padėti vieni kitiems, kvietėme elgtis pagarbiai, linkėjome būti pozityviems bei draugiškiems. Džiugu, jog šiame renginyje aktyviai dalyvavo ir savivaldybės administracijos darbuotojai, kartu dalijosi gražiais žodžiais ir mintimis apie toleranciją, vaišinosi Jaunuolių dienos centro solidarumo kava, finansiškai parėmė centro iniciatyvą.

Dėkojame visiems už tolerancijos idėjų puoselėjimą bei kūrybiškumą!


Panevėžio rajono švietimo centro PPT padalinio socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė