Lankantis Renatos Meleškienės ūkyje mokiniai susipažino su čia auginamomis egzotiškos išvaizdos, šiek tiek į kupranugarius panašiomis alpakomis, lamomis ir ožiukais.

Ūkininkė mokinimas paaiškino kuo skiriasi alpakos nuo lamų, kaip jos kerpamos, bei prižiūrimos, kaip perdirbama nukirpta vilna, kiek kelio ji turi nukeliauti kol gaunamas švelnus ir spindintis, kaip šilkas siūlas. Anot Renatos Meleškienės alpakų vilna laikoma geresne nei kašmyras, ji vidutiniškai 4-6 kartus geriau išlaiko šilumą nei avies, neskleidžia specifinio kvapo, yra labai tvirta, sunkiai veliasi ir lamdosi. Ši vilna neturi savyje lanolino, joje niekada neužsiveis kandys ir dulkių erkutės, todėl yra tinkama dėvėti alergiškiems žmonėms. Mokiniai šerdami alpakas pastebėjo, kad šie gyvūnai neturi viršutinių dantų, nesukramto ėdamos žolės, todėl ją peša mažais kąsneliais.

Vaikų dėmesį labiausiai prikaustė prieš kelias diena gimę alpakų jaunikliai ir linksmuoliai ožiukai, kurie norėdami atkreipti mokinių dėmesį vis mekeno, šokinėjo ir glaustėsi, kad tik juos paglostytų ir pakasytų tarpuragį.

image_print