Pasveikinta pirmą Naujųjų metų dieną kūdikio susilaukusi šeima

Panevėžio rajono savivaldybės administracijoje šiandien džiugi diena – pasveikinta rajono gyventojų šeima, susilaukusi kūdikio pirmąją 2024-ųjų metų dieną.

Raguvoje gyvenančių Dovilės ir Modesto Paškevičių dukrelė pasaulį sausio 1 dieną išvydo Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Į Civilinės metrikacijos ir archyvų skyrių su mažyle ir jos 6 metų sesute Elija atvykusiems tėvams pateikta maloni staigmena. Juos su dovanomis pasitiko savivaldybės meras Antanas Pocius. Rajono vadovas pasveikino šeimą su dukrelės gimimu ir įteikė 200 Eur vertės dovanų kuponą kūdikio kraitelei bei knygą „Mano vaikas“.

Mamai Dovilei pasidžiaugus, kad visą kelią iš Raguvos į Panevėžį mažylė ramiai miegojo, o ir namuose nekelia rūpesčių – „tiesiog auksinis vaikas“, meras palinkėjo šeimai ir „daugiau aukso“.

„Linkiu prisidėti, kad statistikos svarstyklės ryškiai persvertų gimimų skaičių Panevėžio rajone ir kviečiu dar ne kartą pas mus sugrįžti“, – sakė meras.

Paškevičiai pasakojo, kad kūdikio gimimo datą medikai buvo numatę sausio 6 dieną, per Tris Karalius, tačiau būsimų tėvelių neapgavo nuojauta, kad šeima pagausės anksčiau.

Mažylę jie pavadino Abigaile. Šis hebrajų kilmės vardas reiškia „tėvo džiaugsmą, džiaugsmo šaltinį“.

Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Rūta Rudė informavo, kad 2023 metais Panevėžio rajone registruota 219 kūdikių. Populiariausi mergaičių vardai – Emilija, Lėja, Austėja, berniukų – Emilis, Gabrielius, Adomas.


Savivaldybės informacija