Pasveikinta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premijos laureatė

Panevėžio rajone, Puziniškyje, gyvenusios ir kūrusios lietuvių rašytojos, visuomenininkės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija skirta rašytojai, dramaturgei, poetei, žurnalistei Laurai Sintijai Černiauskaitei už 2022 m. išleistą esė rinkinį „Džiaugsmynas“.

Panevėžio rajono savivaldybės Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premijos kandidato atrinkimo komisijos pirmininkas Panevėžio rajono savivaldybės meras Antanas Pocius atvirai prisipažino, kad knygą, kuri netikėtai prikėlė asmeninius prisiminimus, perskaitė su dideliu malonumu. „Ir kaip taip įmanoma realistiškai ir emocingai sudėti savo mintis?“ – skaitymo potyriais dalijosi meras.

„Tai dvyliktoji mano knyga, skaičius magiškas. Po romano „Šulinys“ maniau, kad daugiau niekada nieko neberašysiu. Paleidau save, atsipalaidavau. Ir tada kažkas manyje įvyko, rašiau tai ir taip, kaip niekada to nedariau. Bijojau, ar tokia skaitytojui patiksiu…“ – prisipažino L. S. Černiauskaitė. Knygoje „Džiaugsmynas“ ji debiutuoja kaip esė žanro rašytoja. Rinkinyje – 22 „grynojo įkvėpimo tekstai“, parašyti 2014–2021 m. Juose autorė dalijasi savo kasdienybe, apmąsto egzistencinius dalykus, šeimos santykius, motinystės krizes, nerimo akimirkas ir prasmės ieškojimus.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija teikiama už grožinės literatūros prozos arba publicistikos kūrinį, meniškai ir įtaigiai atspindintį Lietuvos gyvenimą, keliantį moralines, dvasines problemas, humanistines idėjas, kurios svarbios ir G. Petkevičaitės-Bitės veikloje ir kūryboje. Pasak mero A. Pociaus, kandidatūras šiai premijai teikia kandidato atrinkimo komisija ir Lietuvos rašytojų sąjunga. Svarstomos visos per pastaruosius metus išleistos knygos ir ieškoma, kurios labiausiai atspindi G.Petkevičaitės-Bitės idėjas.

G. Petkevičaitės-Bitės literatūrinė premija įsteigta 1983 m. Smilgiuose. Nuo 1990 m. premija nebuvo teikiama. Atgaivinta 1996 metais Panevėžio rajono savivaldybės bei G. Petkevičaitės-Bitės fondo pastangomis. Premiją skiria Panevėžio rajono savivaldybė.


Savivaldybės informacija