Pasirink, teisingai!

Alkoholis yra labiausia paplitusi psichoaktyvioji medžiaga. Jaunesniame amžiuje psichoaktyviųjų medžiagų poveikis besivystančioms smegenims žalingesnis. Ankstyvas alkoholio vartojimas gali sąlygoti piktnaudžiavimą psichoaktyviosiomis medžiagomis ir priklausomybės ligos išsivystymą ateityje.

Spalio 22 dieną, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos, 8 ir 9 klasės mokiniai, dalyvavo prevencinėje paskaitoje „ Blaivus protas-prasmingas gyvenimas“, kurią organizavo Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuras. Jos metu lektorė Daiva Marazienė supažindino mokinius su paauglių alkoholio vartojimo priežastimis ir pasekmėmis, atkreipė dėmesį, jog dauguma jų tik išbando alkoholį arba vartoja jį pramogaudami. Tačiau kai kurių paauglių alkoholio vartojimas jau yra problematinis . Paskaitoje lektorė pabrėžė, kokį žaidimą žaidžia ir kokią socialinę  naštą, neša šeimos nariai, pateikė keletą istorijų ir iš savo  artimųjų patirties. Mokiniams paaiškinta, kad  dažnai per greitai pasiduoda, ypač draugų, spaudimui ir sutinka daryti tai, ko jų prašo, bijodami pasmerkimo ir aplinkinių nepasitenkinimo, manydami, kad kam nors nusileisdami jie bus „geručiais“.

Paaugliams priminta, kad jie turi išmokti pasakyti „ne“: „ačiū, ne, man tai nerūpi“, „ačiū, ne, aš to daryti nenoriu“ ir pan.

Paskaitos pabaigoje mokiniai galėjo atlikti praktinę užduotį. Akinių pagalba jie galėjo suprasti ir įvertinti, kaip jaučiasi vairuodami transporto priemonę, jei kraujyje yra 0,6 ar 1,0 promilės alkoholio.

Kad paaugliams būtų lengviau ir nepaslystų pasirinkimo kelyje, mokyklose organizuojamos paskaitos, valandėlės , praktiniai užsiėmimai, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciniai renginiai.


                                                                                                             VSPS A. Džiugelytė